Osiedle Sielanka. Sąsiedzi

Audio
Z serii: Osiedle Sielanka #2
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Osiedle Sielanka. Sąsiedzi
Osiedle Sielanka. Sąsiedzi
E-book
32 
Szczegóły
Opis książki

Drugi tom nowej powieściowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, tym razem współczesna Polska w miniaturze. Małe osiedle na obrzeżach Warszawy, gdzie ścierają się lokalsi i przyjezdni, władza i obywatele, zwyczajni ludzie i krezusi, starzy i młodzi, samotni i ci w związkach. Barwna, zabawna historia utkana z codziennego życia.

Pochodząca z Krasnegostawu Ala Jakubek próbuje wrosnąć w swoje nowe miejsce na ziemi. Jest nim osiedle Sielanka, gdzie wbrew woli lokalnej społeczności jej teść buduje kolejne apartamentowce. Tubylcy odnoszą się niechętnie do «imigrantów», zwłaszcza że coraz większe połacie spokojnej okolicy firma deweloperska grodzi pod nowe bloki. Reaktywowana rada osiedla pragnie dać odpór tym zapędom. Zaogniona sytuacja zmierza ku otwartej wojnie. W tym czasie Arleta próbuje zapanować nad chaosem, który niebawem doprowadzi jej dom do katastrofy, Marian Jakubek mości gniazdko, a Zuzia i Dżesika idą na wojnę.

Czy w Sielance nastanie spokój i przyjazna atmosfera?

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru – zadebiutowała jako scenarzystka serialu «Tata, a Marcin powiedział…». Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i młodzieży. «Cukiernią Pod Amorem», przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów – Macieja i Piotra.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 października 2021
  • ISBN: 9788382349221
  • Lektor: Lucyna Malec
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Małgorzata Gutowska-Adamczyk "Osiedle Sielanka. Sąsiedzi" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Osiedle Sielanka. Sąsiedzi
E-book
32 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę