Programowanie funkcyjne

Tekst
Poznaj Clojure Elixir Haskell Scala Swift
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Programowanie funkcyjne jest jednym z głównych paradygmatów programowania. W rozmowach o programowaniu funkcyjnym zawsze pojawiają się określone pojęcia i zagadnienia. Rekurencja. Leniwe obliczenia. Przezroczystość odwołań. Eliminowanie efektów ubocznych. Funkcje jako obiekty pierwszej klasy. Funkcje wyższego poziomu. Rozwijanie (currying). Dopasowywanie wzorców. W książce Programowanie funkcyjne. Poznaj Clojure Elixir Haskell Scala Swift autorzy poruszają wszystkie te zagadnienia, spoglądając na nie z perspektywy pięciu różnych języków programowania.

Ale programowanie funkcyjne to nie jest podejście typu „wszystko albo nic”. Całkiem sensowne jest napisanie kodu imperatywnego, który wykorzystuje niektóre techniki funkcyjne, praktyki i struktury danych. Do przyjęcia jest mieszanie i dopasowywanie stylów, a niektóre języki programowania są wręcz zaprojektowane do budowy hybrydowej, pozwalając na korzystanie ze stylu, który najlepiej pasuje do bieżących potrzeb użytkownkia. W książce Programowanie funkcyjne. Poznaj Clojure Elixir Haskell Scala Swift autorzy analizują te różne podejścia, a czytelnicy sami mogą zdecydować, co im najbardziej pasuje.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 lutego 2020
  • ISBN: 978-83-01-21046-5
  • Tłumacz: Małgorzata Dąbkowska-Kowalik, Witold Sikorski
  • Redaktor: Michael Swaine
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
"Programowanie funkcyjne" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę