Zagubiona nieśmiertelnośćTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Zagubiona nieśmiertelność” Maksymiliana Brona  to krótka powieść obyczajowo – psychologiczna przedstawiająca losy człowieka, który przeżył mrok II wojny światowej.


  Sam autor powiada, że jego książka jest opowieścią o zwierzęcości, alkoholizmie, kłamstwie, o wypieraniu rzeczywistości z II Rzecząpospolitą, II wojną światową, PRL-em i III Rzeczpospolitą w tle. Ale w tej historii jest jeszcze coś. Maksymilian Bron chce nam powiedzieć, że człowiek bez miłości staje się zwierzęciem, istotą odhumanizowaną, która niszczy nie tylko swoje życie, ale i życie najbliższych oraz ich miłość. Traumatyczne doświadczenia z czasów wojny, życie naznaczone tragedią i złem, powoli zaczynają zmieniać głównego bohatera  - Alberta w potwora, wkońcu godnego pożałowania, chorego starszego człowieka.


 „Zagubiona nieśmiertelność” jest książką o upadku człowieczeństwa wywołanym złem otaczającego nas świata. Upadku zaczynającym się w miejscu, gdzie człowiek zostaje pozbawiony największego daru – miłości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Maksymilian Bron "Zagubiona nieśmiertelność" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę