Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Najwybitniejszy specjalista w Polsce od raka trzustki o chorobie, która zabiła Annę Przybylską, Patricka Swayze i Steve’a Jobsa. Leczenie nowotworów trzustki to jedno z najtrudniejszych wyzwań współczesnej medycyny. Większość z nich nie daje na początku żadnych widocznych objawów, a w krótkim czasie staje się już niemożliwa do leczenia. Ale mimo smutnych statystyk rak trzustki coraz rzadziej oznacza wyrok śmierci. Czym więcej o nim wiemy, tym łatwiej go uniknąć, a w razie zachorowania – rozpoznać i pokonać. W książce «Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą» profesor Paweł Lampe opowiada nie tylko o przyczynach i odmianach nowotworów trzustki, ale też najnowszych metodach leczenia oraz pułapkach, w jakie może wpaść chory w kontakcie ze służbą zdrowia. W leczeniu raka trzustki kluczowy jest czas – ta książka uczy, jak go najlepiej wykorzystać i pokonać chorobę. Książka wzbogacona o rozmowy, które pozwalają spojrzeć szerzej na cały proces leczenia: z transplantologiem doktorem Michałem Wszołą, endokrynolog profesor Beatą Kos-Kudłą, onkologiem doktorem Michałem Piątkiem i Januszem Kondratiukiem, który jako pacjent przeszedł zabieg usunięcia trzustki. Prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe – wybitny chirurg, pionier wielu technik zabiegowych, specjalista w zakresie chirurgii przewodu pokarmowego, w tym niezwykle trudnych w leczeniu nowotworów trzustki. W latach 1997 – 2018 pełnił funkcję kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim (2001) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014). Magdalena Żakowska – dziennikarka. Pracowała m.in. w «Dzienniku», Radiu Roxy i magazynie «Duży Format» w «Gazecie Wyborczej». Obecnie związana z miesięcznikiem «Uroda Życia». Wspólnie z Markiem Raczkowskim napisała «Książkę, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki» (2013) i «Książkę, którą napisałem, żeby mieć na odwyk» (2015).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 października 2019
Magdalena Żakowska "Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Teresa Misiewicz
17 kwietnia 2020

W książce «Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą» profesor Paweł Lampe, wybitny polski specjalista onkolog, rzuca światło na zagadnienia związane z «cichym zabójcą», czyli nowotworem trzustki. Profesor przedstawia stan współczesnej wiedzy medycznej na dany temat oraz najnowsze metody leczenia, wyjaśnia również na czym polegają odmiany nowotworów trzustki. Książka zawiera także rozmowy z lekarzami innych, ale często powiązanych specjalizacji, które dają szerszy ogląd na całą sytuacje związaną z leczeniem nowotworu. Jak wielokrotnie podkreślają lekarze, w leczeniu raka najbardziej liczy się czas. Dlatego warto sięgać po wartościową literaturę taka jak ta, która uświadamia nas i może zapobiec zbyt dalekiemu rozwojowi choroby i nieco uspokoić, dzięki powiększeniu swojej wiedzy o «wrogu».

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę