Obcy powiew wiatruTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wielopokoleniowa, pasjonująca saga o rodzinie, która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim.

 Marcjanna Zielczyńska żyje beztrosko – spędza czas z przyjaciółkami, marzy o wielkiej miłości, planuje swoją przyszłość. Kiedy zaczyna się wojna, wszystko się zmienia.

 Świat, który znała i kochała, przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane, aby odnaleźć nowy dom.

 Wzruszająca opowieść inspirowana losami tysięcy Kresowiaków, którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek – spokój i miejsce do życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 kwietnia 2019
Magdalena Majcher "Obcy powiew wiatru" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zapowiada się bardzo ciekawa saga rodzinna.. To dopiero pierwsza część, ale już mi się spodobała i sięgam po więcej :-) Bohaterów poznajemy na chwilę przed wybuchem II wojny światowej. Wątków jest sporo – młodzieńcza miłość, romans z żonatym mężczyzna, śmierć, okrucieństwo. Powieść jest niezwykle wzruszająca i czapki z głów dla autorki, za to że potrafiła w tak piękny sposób przedstawić tak trudną historię. Dodatkowo, powieść jest niezwykle aktualna w dniu dzisiejszym, skłania do refleksji i przemyśleń nad tym co jest w życiu najważniejsze i jakimi ludźmi powinniśmy być… Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę