Za ostatnią gwiazdą

Tekst
Z serii: Lepsze jutro #3
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością.

Kamila niczego nie pamięta. Tamten dzień jawi się jej jako zamazany obraz i gdyby nie przypadek, nie dowiedziałaby się, że wydarzyło się coś złego.

Na dodatek okazuje się, że sprawy mają się zupełnie inaczej, niż je dotąd widziała. Krok po kroku wszystko, co budowała z takim trudem, rozpada się jak domek z kart. Dziewczyna będzie musiała nauczyć się żyć od nowa, wybaczyć sobie i poszukać pomocy. Czy najbliżsi zdadzą trudny egzamin w chwili, gdy będzie ich najbardziej potrzebowała?

Czy Kamila wreszcie odkryje, co się znajduje za ostatnią gwiazdą i czy będzie umiała uporać się z trudną przeszłością? Jak ostatecznie ułożą się losy trzech sióstr?

Jak bardzo czekałam na ten trzeci tom! Jak byłam ciekawa, jak autorka poukłada losy sióstr!

Jakie okazało się „Lepsze jutro”, tym razem „Za ostatnią gwiazdą”?

Przeczytajcie!

Joanna Onysk

Doskonałe zwieńczenie cyklu. Autorce udało się mnie zaskoczyć, zmylić oraz zainteresować. To historia pełna emocji, smutków i radości, a przede wszystkim to opowieść o sile siostrzanej miłości. Gorąco polecam!

GrażynaWróbel

To zdecydowanie moja ulubiona cześć trylogii! Magdalena Kołosowska umiejętnie prowadzi czytelnika przez fabułę, którą wypełniają emocje, momenty zwątpienia oraz trudne decyzje. Takie historie chce się czytać! Polecam!

Hanna Smarzewska

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 grudnia 2020
  • ISBN: 9788366790131
  • Redaktor: Magdalena Kawka
  • Wydawca: Replika
  • Spis treści
Magdalena Kołosowska "Za ostatnią gwiazdą" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Otylia Filipowicz
24 lutego

"Za ostatnią gwiazdą" to finałowy tom trylogii Lepsze jutro, która stała się jedną z moich ulubionych serii obyczajowych. Czego możecie się tu spodziewać? Tym razem autorka skupiła się na historii najmłodszej z sióstr – Kamili i jej traumatycznych przeżyciach. Mowa tu o gwałcie. To delikatny i trudny temat, dlatego trzeba niezwykłego taktu i delikatności, by odpowiednio go nakreślić, a autorce wyszło to bardzo dobrze. Udanym pomysłem okazało się przedstawienie bieżących wydarzeń z retrospekcjami. Nasza bohaterka nie pamięta co się wydarzyło, kto dopuścił się tak haniebnego czynu, ale i sam czytelnik długo pozostaje w tej niewiedzy. To także świetne posunięcie fabularne, gdyż buduje odpowiednie napięcie, ale najważniejszym jest przede wszystkim to, co dzieje się wewnątrz Kamili. Magdalena Kołosowska stworzyła niebanalną, mądrą i wartościową publikację, która ukazuje nieprzewidywalność ludzkiego losu, trudne wybory i decyzje bohaterów, ich obawy, niepewność oraz chwile beztroski i radości. Obserwowanie wydarzeń z życia Kamili dostarczyło mi wiele wrażeń i pozwoliło dogłębnie poznać jej osobowość oraz spojrzenie na świat.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę