Moje przyjaciółki z RavensbrückTekst

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźńW otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca  więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń.  Maria, Sabina, Bente i Helga – każda z nich trafiła do KL Ravensbr?ck z  innego powodu. Każda była inna.Powieść inspirowana prawdziwymi świadectwami byłych więźniarek.Młoda autorka znajduje przed drzwiami swojego domu rękopis, który  zupełnie zmienia jej życie. Za wszelką cenę postanawia się dowiedzieć,  kim były przyjaciółki z Ravensbr?ck.Książka zawiera wiersze Grażyny Chrostowskiej – polskiej poetki,  która 18 kwietnia 1942 roku została rozstrzelana w Ravensbrück razem z  dwunastoma innymi kobietami.W każdej z tych historii starałam się odszukać losy mojej mamy.  Dlaczego Jej nie pytałam, kiedy żyła? (…) Czytając kolejne rozdziały,  znowu słyszałam głosy Jej obozowych przyjaciółek – Zosi Meres, Stachy  Kumalowej: „pamiętasz, jak Binz biła”, „a w szwalni, na nocnej zmianie  trzeba było się pilnować przed zaśnięciem, bo Binder niemiłosiernie  tłukł, gdzie popadło”.

Elżbieta Kuta, Stowarzyszenie „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbr?ck”


Magda Knedler - autorka trzynastu powieści.  Dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO, laureatka nagrody EMOCJE  przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za „powieści, które dowodzą, że  gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką  jakością literacką”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 03 czerwca 2020
Magdalena Knedler "Moje przyjaciółki z Ravensbrück" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę