Dziewczyna z dalekaTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle.


 W pewien styczniowy poranek w domu prawie stuletniej Nataszy Silsterwitz  zjawia się młody Anglik, Artur Adams. Przywozi ze sobą kopertę  wypełnioną starymi fotografiami i srebrną piersiówkę, na widok której  Nataszę ogarnia panika. Kobieta ma pewność, że ten mężczyzna  przynajmniej w części zna jej dramatyczną przeszłość. Przeszłość, o  której nie powiedziała nikomu – nawet najbliższej rodzinie.


 Adams z determinacją dąży do rozmowy z nestorką, a ona wie, że nie  będzie w stanie przed nim uciec. I oto – u schyłku życia – przyjdzie jej  wyjawić prawdę o sobie. Przed Arturem, ale i przed własną wnuczką,  których Natasza zabiera w pełną napięcia podróż do przeszłości -  na  przedwojenną Wileńszczyznę i skutą lodem Syberię.


Wyrazista bohaterka, tajemnice z przeszłości i siła miłości to elementy fabuły, od której nie sposób się oderwać. Polecam!


 Tomasz Radochoński, blog Nowalijki


„Dziewczyna z daleka” jest jeszcze lepsza niż  „Klamki i dzwonki”. To  cudowna, słodko-gorzka opowieść, która z pewnością podbije niejedno  czytelnicze serce.


 Dorota Kopeć, blog Co przeczytałam


„Dziewczyna z daleka” to swoista lekcja historii, ale też piękna  opowieść o silnych uczuciach. To książka, w której nie tylko  pobrzmiewają echa minionych wydarzeń, ale też splatają się losy kilku  pokoleń.


 Marta Mrowiec, blog Na regale u Marty Mrowiec


Historia w historii. Opowieść o tym, co tkwi w rdzeniu słowa „rodzina”. Zaskakująca. Jedna z najważniejszych lektur tej zimy.


 marpil, blog Z Kafką nad morzem


Magdalena Knedler zaprasza nas do wysłuchania poruszającej opowieści  starszej kobiety, która przez kilkadziesiąt lat skrywała prawdę o  własnej młodości ? prawdę o dziewczynie poszukującej siebie w brutalnej  wojennej rzeczywistości…


 Miłka Kołakowska, blog Mozaika Literacka


Ambitna opowieść o przekleństwie wojny, syberyjskich realiach, życiu w  czasach okupacji. To historia, którą wielu z nas mogłoby usłyszeć od  swoich dziadków lub pradziadków – pod warunkiem, że chcielibyśmy  posłuchać. No, i zakładając, że nie zamierzają – jak książkowa Natasza –  skrywać tajemnicy licząc na to, że nie trzeba będzie jej nigdy  wyjawiać. Nawet, jeśli jest bardzo bolesna.


 Przemysław Garczyński, 3telnik.pl


 Magdalena Knedler - autorka powieści obyczajowych („Pan Darcy nie żyje”,  „Winda”, „Klamki i dzwonki”) oraz kryminalnego cyklu o pani komisarz  Annie Lindholm („Nic oprócz strachu”, „Nic oprócz milczenia”). Na swoim  koncie ma również krótkie formy i publicystykę. Za powieść „Pan Darcy  nie żyje” otrzymała nominację do nagrody „Emocje 2015”, przyznawanej  przez Radio Wrocław Kultura, a także  nagrody kulturalnej „WARTO 2016”,  przyznawanej przez „Gazetę Wyborczą”. Pasjonatka dziewiętnastowiecznych  powieści, klasycznych kryminałów i malarstwa impresjonistycznego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
Magdalena Knedler "Dziewczyna z daleka" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę