Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Tekst
Dietetyk radzi
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Droga Mamo, drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy, jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak, to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak, to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada?   Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji, a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje, co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!


Książka zawiera:

·         Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji na pyszne śniadania, obiady i kolacje oraz słodkie, ale zdrowe przekąski dla maluszka.

·         Najbardziej aktualny stan wiedzy o zasadach żywienia niemowląt i prawidłowym rozszerzaniu diety dziecka w 1. roku życia.

·         Najnowsze informacje o karmieniu piersią i karmieniu sztucznym.

·         Informacje o responsive feeding.

·         Rady, kiedy wprowadzać produkty o stałej konsystencji, produkty alergizujące, soki; jak często karmić dziecko; jaką porcję podawać; jak rozpoznać, czy dziecko się najadło.

·         Plus i minusy gotowych dań w słoiczkach oraz przygotowywanych samodzielnie.

·         Informacje na temat BLW i diety wegeteriańskiej u dziecka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7773-940-2
  • Artyści: Agata Chmielewska, shutterstock.inc
  • Redaktorzy: Beata Bakoń, Grażyna Jędrzejec, Irmina Wala-Pęgierska, Justyna Mrowiec, Marcin Fabijański, Mirosława Szymańska, Tomasz Zajbt
  • Wydawca: RM
  • Spis treści
Magdalena Czyrynda-Koleda "Żywienie dziecka w pierwszym roku życia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Dietetyk radzi»
Detoks cukrowy
Schudnij bez diety
Insulinooporność
-5%
Regina Wieczorek
23 marca 2020

Świetna publikacja, grupa autorek to specjalistki w zakresie żywienia i dodatkowo matki, stąd porady w książce są pełne zrozumienia i praktyczne. Szczegółowo opisane są pierwsze tygodnie karmienia piersią, zalecenia WHO odnośnie prawidłowego odżywiania dziecka oraz zasady gotowania dla malucha. Doskonały poradnik, wszystko co potrzebne w pigułce, na pewno będę do niego wracać. Polecam młodym mamom!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora