Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Poznaj jogę od podszewki, by zacząć ją praktykować! Czy potrafisz uderzyć niebo kamieniem, czyli czym jest joga

 W pałacu luster, czyli praktyki dyscypliny społecznej (jamy)

 Oczyszczanie relacji z samym sobą, czyli praktyki dyscypliny indywidualnej (nijamy)


Tu znajdziecie artykuły i wywiady z Autorem

Jogasutry Patańdźalego, najważniejszy z traktatów o jodze klasycznej, doczekał się już wielu interpretacji, ale wciąż inspiruje kolejnych badaczy. 195 sutr sprzed niemal dwóch tysięcy lat, traktujących o kontemplacji i skupieniu, o praktyce i drodze dojścia, o zdolnościach i mocach oraz o wolności, wyzwoleniu i jedyności, składa się na przewodnik po praktykowaniu jogi i wskazuje drogę do procesu doświadczania, będącego istotą tej filozofii. Jeśli chcesz poznać je dogłębnie i odkryć, jak można realizować je w praktyce, potrzebujesz tłumacza: kogoś, kto wskaże różne aspekty zasad spisanych przez Patańdźalego i pomoże Ci zrozumieć konsekwencje ich stosowania.
Takim tłumaczem jest autor Psychologii jogi, od lat aktywnie zgłębiający tę dziedzinę nauki i stosujący ją w codziennym życiu. Jego analizy i komentarze pozwolą Ci wniknąć pod powierzchnię traktatu Patańdźalego, podpowiedzą, jak należy medytować, dlaczego ignorancja jest niebezpieczna i jakie ścieżki oczyszczenia umysłu są najlepsze dla osiągnięcia celu. Dzięki nim poznasz ogólny kontekst praktyki i najważniejsze reguły klasycznej jogi, które mogą odmienić Twoje życie. Ale pamiętaj: i tak najważniejsze jest Twoje doświadczenie, które powstaje w reakcji na nauczanie. Poglądy nie mają siły transformacyjnej, a doświadczenia - tak!


 Wprowadzenie do studiowania Jogasutr Patańdźalego

 Od szaleństwa do medytacji (5 poruszeń świadomości)

 Pułapka ignorancji (5 uciążliwości)

 Droga jest prosta (abhjasa i vairagja)

 Bez sentymentów. Przyjaźń, współczucie, dobra wola i obojętność - ścieżki do oczyszczenia umysłu

 Nie bić głową w mur, czyli sztuka właściwego działania (krija joga)

 Stabilność i wolność od napięcia (asana)

 Pranajama to nie ćwiczenia oddechowe

 Brak rozproszenia to nieprzywiązanie (pratjahara)

 Praktyki koncentracyjno-medytacyjne

 Materiały dodatkowe


Joga jest kluczem do poznania - przekonaj się o tym!


Maciej Wielobób - jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce nauczycieli jogi i medytacji. Prowadzi szkołę jogi i centrum medytacji w Krakowie, jeździ z warsztatami po całej Polsce. Był współzałożycielem i pierwszym redaktorem naczelnym portalu JogaSutry.pl. Jest autorem książki Terapia jogą oraz 2 e-booków i ponad 200 artykułów o jodze, medytacji i tematach pokrewnych. Z żoną Agnieszką, synem Tymonem, psem i dwoma kotami mieszka na wsi w dolinie Mierzawy.Strona WWW: www.maciejwielobob.plBlog: http://maciejwielobob.pl/joga-blog/

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-246-8968-2
  • Lektor: Maciej Wielobób
  • Wydawca: Sensus
Maciej Wielobób "Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę