444Audio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
444
E-book
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Dlaczego obraz Matejki przepowiadający losy świata do dziś pozostaje w ukryciu?

Sensacyjna powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach

W wypadku samochodowym ginie dziennikarz jednej z popularnych gazet. Jego auto zostaje zmiażdżone przez rozpędzonego tira na albańskich rejestracjach.

Ta śmierć udaremnia ujawnienie ważnych dokumentów dotyczących Chrztu Warneńczyka – najczęściej kradzionego obrazu Jana Matejki. Jakub Kania, prokurator IPN-u i adresat dokumentów, zostaje wciągnięty w niebezpieczną rozgrywkę o tajemnicze płótno. Trwa ona od kilkuset lat, z udziałem między innymi hitlerowskiego grabieżcy dzieł sztuki, żydowskiego antykwariusza z Krakowa oraz dyrektora warszawskiego Muzeum Narodowego. Tajemnica związana z obrazem dotyczy sekretnego proroctwa, według którego co 444 lata pojawi się szansa pojednania islamu z chrześcijaństwem. Ale jest ktoś, kto nie zawaha się przed niczym, aby udaremnić spełnienie przepowiedni. I Jakub Kania właśnie stanął mu na drodze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 06 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788380322332
  • Lektor: Marcin Perchuć
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Maciej Siembieda "444" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
444
E-book
34,90 
Helena Grom
20 kwietnia 2020

Książka «444» to moje pierwsze spotkanie z Maciejem Siembiedą i muszę przyznać, że niezwykle udane. Historyczne wydarzenia przeplatające się z fikcją okazały się ciekawym połączeniem, także śledztwo w sprawie zaginionego obrazu poprowadzone przez Jakuba Kanię bardzo przypadło mi do gustu. Dużo tajemnic, niedopowiedzeń, jednak każdy szczegół ma znaczenie, dzięki czemu niemal nie można się oderwać od książki. Nietuzinkowy temat, szybkie, ale dostosowane do rozwoju wydarzeń tempo akcji, czytelnik nie gubi się przy lekturze. Rewelacyjne połączenie faktu z fikcją literacką. Polecam .

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora