3 książki za 35 oszczędź od 50%

Wybrane aspekty prawne powrotu uchodźców syryjskich

Tekst
0
Recenzje
Niedostępna w sklepie
Oznacz jako przeczytane
Powiadom mnie po udostępnieniu:
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka koncentruje się na problemie powrotu uchodźców z Syryjskiej Republiki Arabskiej, którzy opuścili ten kraj na skutek prowadzonego na jego terytorium od 2011 r. konfliktu zbrojnego. Przedmiotem zainteresowania jest obecna sytuację Syryjczyków, znajdujących się w państwach przyjmujących, w świetle norm przynależnych do uniwersalnego systemu ochrony uchodźców, a także czynników prawnych i faktycznych, warunkujących ich potencjalny powrót.


Autor szeroko wykorzystał swoje doświadczenie w pracy na rzecz uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie, w tym prowadzone na miejscu badania oraz znajomość realiów pomocy humanitarnej i kontekstu regionalnego. Jest to pierwsza książka na polskim rynku w całości poświęcona zagadnieniu powrotu uchodźców z Syrii. Jej niezmiernie aktualna tematyka sprawia, że wpisuje się ona w prowadzoną na arenie międzynarodowej dyskusję o możliwych trwałych rozwiązaniach syryjskiego kryzysu uchodźczego. Rozważania o standardach traktowania uchodźców przez państwa przyjmujące są też relewantne w kontekście obecnej wzmożonej debaty dotyczącej sytuacji migracyjnej na granicach Europy.


*********


Selected Legal Aspects of the Syrian Refugees’ Return


The book focuses on the problem of the return of the refugees from the Syrian Arab Republic, who left the country as a result of the military conflict occurring on its territory since 2011. It explores the present situation of the Syrians in the recipient countries in the light of the norms applicable to the universal refugee protection system, as well as the legal and existing standards which condition their potential return.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2022
  • ISBN: 978-83-235-5316-8
  • Artysta: Ahmed Akacha
  • Redaktorzy: Anna Potyrała, Elżbieta Chojna, Kaja Kojder, Klaudia Tworek, Mieczysława Zdanowicz, Renata Lewandowska
  • Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
  • Spis treści
Maciej Grześkowiak "Wybrane aspekty prawne powrotu uchodźców syryjskich" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę