Urzeczywistnianie marzeń

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

11
Klucze do sukcesu!

Jest wiele kluczy do wielu drzwi. Prezentowane w tej książce metody są właśnie tymi kluczami. żeby je stosować, nie potrzeba formalnego wykształcenia, talentu czy nadzwyczajnych umiejętności. Bowiem sukces może osiągnąć każdy, nie tylko wybrańcy Losu.

A w tym świecie nieskończonej obfitości sukces jest skarbcem, do którego prowadzi wiele drzwi. Warto dokonać przeglądu kluczy...

Hollywoodzki i telewizyjny klucz do sukcesu

Istnieje skuteczna metoda osiągania sukcesów opracowana w Hollywood i telewizji. Jest niezwykle prosta, ponieważ sprowadza się do trzech elementarnych zasad. Dzięki nim aktorzy zdobywają osobisty wdzięk, a przez to stają się sławni i bogaci. Spróbuj zatem i Ty!

1. Dbaj o magnetyczne ciepło wewnętrzne!

2. Promieniuj magnetycznym ciepłem zewnętrznym!

3. Uśmiechaj się oczami!

Jeśli potrafisz sprostać tym zaleceniom w obecności właściwych ludzi, we właściwych miejscach i we właściwym czasie, to znaczy, że posiadasz klucz, który otworzy przed Tobą drzwi do skarbca sukcesu.

Zaprzyjaźniaj się. Wywieraj wpływ

Metoda ta ma dwie charakterystyczne cechy:

1) jest przyjemna w stosowaniu;

2) właściwie stosowana daje dobre wyniki.

Wiele można by mówić o nawiązywaniu przyjaźni, zwłaszcza z odpowiednimi ludźmi. Trzeba jednak stwierdzić, że w tym względzie wszystko należy czynić z umiarem, gdyż nie wszystkie przyjaźnie są trwałe i mają odpowiednie znaczenie. Ale mimo to warto sięgnąć po tę metodę, o czym będziesz jeszcze miał okazję przeczytać w tej książce.

Nadzwyczajne świadczenie usług

„Ten najwięcej zyskuje, kto najlepiej służy” – oto jeden z najsłynniejszych sloganów w biznesie. To również jeden z najlepszych kluczy do sukcesu. Tyle że słowa: „kto najlepiej służy”, muszą oznaczać NADZWYCZAJNE ŚWIADCZENIE USŁUG, a nie bierne podporządkowanie.

Świadczenie usług oczekiwanych, wykonywanie ich regularnie i dobrze nie jest niczym nadzwyczajnym. Owszem, można z tego żyć, lecz rzadko kiedy naprawdę się wzbogacić.

Cała tajemnica polega na tym, żebyś dla tych, na których chcesz oddziaływać, robił znacznie więcej niż inni. A zatem ciągle musisz o tym myśleć, musisz zastanawiać się nad nowymi i coraz liczniejszymi sposobami pomagania tym ludziom, których pomocy sam będziesz potrzebował. I powinieneś robić to wszystko nie myśląc o natychmiastowych korzyściach. Im Twoje starania słabiej zwiążesz z konkretnym zyskiem, tym większe wrażenie będą wywierać na ludziach. Dzięki temu poczują się oni bardziej zobowiązani do świadczenia pomocy Tobie!

Pamiętaj zatem, że usługi oczekiwane, rutynowe i regularne nie wystarczają. W istocie musisz PRZYTŁACZAĆ innych swoimi usługami i pomocą. Oczywiście nie możesz być w tym działaniu natrętny i dokuczliwy, chociaż stała chęć niesienia pomocy rzadko kiedy wywołuje negatywne reakcje.

Swojego czasu wysłuchałem prelekcji na temat: „Na czym polega Twój plus?”. Zapamiętałem z niej dwa ważne pytania:

– Czy współpracując z innymi dajesz coś dodatkowego, czego nie robią inni?

– Czy gotów jesteś robić coś dodatkowego, coś EKSTRA, czego nie robią inni?

Otóż właśnie to EKSTRA działanie zwraca na Ciebie uwagę innych i powoduje, że stajesz ponad szarym tłumem. Dzięki temu zdobywasz wszystko, czego pragniesz, i szybciej się bogacisz!

Ludzkie źródło nieograniczonej energii

Nie myśl, że świat jest Ci cokolwiek winien. Świat niczego nie jest Ci winien, bo on pojawił się pierwszy!

Ludzie, którzy osiągnęli w życiu sukcesy, mają jedną wspólną cechę. Jest nią nieograniczona energia! Jeżeli chcesz zdobyć klucz do sukcesu, powinieneś, Czytelniku, wytworzyć w sobie i stale wykorzystywać tę właśnie osobistą siłę. Musi ona być intensywna i wielka, a wówczas uda Ci się pokonać wszelkie przeszkody, w sposób naturalny osiągniesz zdolność robienia różnych rzeczy!

Powiesz, że jesteś ciągle przemęczony. Czy jest tak jednak dlatego, że ciężko pracujesz, nie odczuwając w sobie tej wielkiej energii?

Każdy psychiatra powie Ci, że chroniczne zmęczenie (z wyjątkiem rzadkich przypadków zaburzeń funkcjonowania gruczołów lub innych niedomagań fizycznych) powodowane jest przez nudę, niepokój, podenerwowanie, niechęć lub poczucie winy ukryte w labiryntach podświadomości.

Jeżeli jednak nie potrafisz wskrzesić w sobie nieograniczonej energii, skorzystaj z porady słynnego psychologa Williama Jamesa, który twierdził, że uczucie przychodzi w działaniu. Więc żeby czuć się energicznym, działaj energicznie! Rób to, co powinieneś, nawet jeśli Ci się to nie podoba, a stwierdzisz, że masz w sobie wiele energii!

Potęga umysłu

W tej metodzie wykorzystuje się nieograniczoną siłę, jaka tkwi w myśleniu pozytywnym. Nie ma wątpliwości, że podświadomość może wywierać zadziwiający wpływ na Twoje życie, a nawet na to, co Cię otacza! Niestety, mechanizm działania tego zjawiska ciągle pozostaje tajemnicą.

Zasadnicza technika stosowania potęgi umysłu polega na takim wzmocnieniu jakiegoś pragnienia, żeby w podświadomości pozostał po nim trwały ślad. Następnie podświadomość wywiera wpływ na Twoje myślenie i działanie tak, że materializuje to pragnienie – czyni je realnym!

Niektórzy psychologowie uważają, że podświadomość stanowiąca część Twojej osoby jest jednocześnie częścią pewnego uniwersalnego SUPERUMYSŁU, który rządzi całym wszechświatem. Teologowie mówią o intensyfikowaniu pragnień w formie modlitwy, która poprzez podświadomość przekazywana jest do umysłu uniwersalnego, do tego SUPERUMYSŁU, który nazywają Umysłem Bożym lub po prostu Bogiem.

Pomijając kwestie filozoficzne, tak czy owak możemy stwierdzić, że potęga umysłu daje niekiedy tak zadziwiające wyniki, iż można je uważać za cudowne. A zatem przeczytaj uważnie rozdziały poruszające ten temat, ponieważ jest to jeden z najlepszych kluczy do skarbca sukcesu.

Siła woli

Ten klucz do sukcesów jest tak stary, jak sam sukces. Określany jest jako siła woli. Siła woli to nieustępliwa, niepohamowana determinacja w zdobywaniu tego, czego się pragnie, w osiąganiu wyznaczonego celu bez względu na przeszkody!

Natura powiada tak: „Możesz mieć, co tylko zechcesz! Zapłać odpowiednią cenę i... bierz!” Siła woli to chęć zapłacenia ceny bez względu na jej wysokość, w formie ofiary, pieniędzy, czasu, wysiłków itp.

Psychologowie opracowali interesujący test. Polega on na tym, że wyobrażasz sobie, jak idziesz prostą drogą do upragnionego celu. Nagle pojawia się przed Tobą nieznana przeszkoda, przeszkoda z nieznanego budulca, o nieznanej wysokości, szerokości i grubości.

Wtedy zadaje Ci się następujące pytania:

a) czy zamierzasz wrócić do punktu wyjścia, przyjmując życie takie, jakie jest?

b) czy zatrzymasz się przy przeszkodzie, rozpoczynając w tym miejscu życie na nowo?

c) czy może spróbujesz przebić się przez przeszkodę (i pójść dalej w kierunku wyznaczonego celu) z pełną świadomością, że być może nigdy się nie przebijesz?

d) a może spróbujesz wdrapać się na przeszkodę (by dalej iść ku swemu celowi) ze świadomością, że być może nigdy nie pokonasz szczytu przeszkody?

e) czy zdecydujesz się obejść przeszkodę (by powędrować ku swemu celowi) z pełną świadomością, że przeszkoda może być tak wielka, iż nigdy nie uda ci się jej obejść?

A Ty, co byś zrobił? Twoja odpowiedź określi stopień i wykorzystanie siły woli dla osiągania sukcesów.

Prezydent Calvin Coolidge powiedział: „Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie zrobi niczego także samo wykształcenie – świat pełen jest wykształconych, o których się zapomina. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne! Ponaglenie «próbuj dalej» zawsze rozwiązywało i będzie rozwiązywać problemy rasy ludzkiej”. Wielu ludzi odnosiło sukcesy bez formalnego wykształcenia, a nawet nie mając zbyt lotnego umysłu. Ale nikt nie osiągnął sukcesu bez siły woli!

Przeprowadzone badania wykazały, że niewielu multimilionerów miało na początku wystarczającą ilość pieniędzy, ale prawie wszyscy mieli olbrzymią siłę woli, by próbować! A co mówią te same badania o ludziach dziedziczących wielkie fortuny? Okazuje się, że ponad 90% tych ludzi „przejada” odziedziczone pieniądze. Tylko nieco ponad 5% zachowuje swą fortunę do końca życia. Czego zatem brakuje „utracjuszom”? Właśnie podniety do kształtowania siły woli!

Kiedyś pewien historyk zakończył pracę nad historią świata, a wówczas ktoś spytał go, jaka jest najlepsza lekcja, której ta historia udziela. Odpowiedział krótko: „Kiedy zapada noc, pojawiają się gwiazdy”. To jasne – czasami klucz w postaci siły woli otrzymujemy w najtrudniejszej chwili. Kiedy już jednak trzymamy go w rękach, z pewnością otworzymy drzwi do skarbca sukcesu!

12
Sukces ma swój początek w dwóch tylko słowach!

Nie ma żadnych wątpliwości co do skuteczności metod przedstawionych w poprzednim rozdziale, choć niektóre z nich wymagają większego wysiłku i starań niż inne. Metody te nie tylko działają, ale i same są działaniem. Ich stosowanie to ciężka, męcząca i wymagająca czasu praca! Tyle że – opłacalna.

W związku z tym przyjrzyjmy się niektórym z omówionych metod.

Metoda magnetyzmu osobistego wymaga stałej koncentracji i rozwijania osobowości przyciągającej ludzi, sukcesy, bogactwo i sławę. Mimo to jednak nie słyszy się jakoś narzekań milionerów z powodu związanej z tym pracy.

 

Metoda zaprzyjaźniania się i wywierania wpływu wymaga czasu i aktywnego, pracowitego życia. Jest jednak podniecająca i miła, stanowi przyjemny sposób zdobywania wpływów, władzy, wielkich pieniędzy.

Metoda nadzwyczajnego świadczenia usług też zajmuje czas i wymaga ciągłego wysiłku. Nagrodą jest jednak urzeczywistnienie marzeń!

Metoda określana jako ludzkie źródło nieograniczonej energii już w swej nazwie mówi o konieczności ciągłego i intensywnego tworzenia energii potrzebnej do pokonywania przeszkód. To ciężka praca. Tyle że... gwarantuje osiągnięcie celu bez względu na przeszkody!

W tym miejscu zapytasz pewnie, Czytelniku: „A co z szybkimi i prostymi metodami osiągania sukcesów?” Powiem krótko – najszybszą, najprostszą i najłatwiejszą metodą zdobywania tego, czego się pragnie, jest używanie pewnych magicznych słów! Cóż one mogą dać?

1) dadzą Ci siłę do takiego aranżowania wydarzeń, że dzięki nim zyskasz wiele;

2) umożliwią Ci wywieranie wpływu na ludzi tak, by czynili to, co Ty chcesz;

3) będziesz mógł korzystać z Prawa Średniej dla zapewnienia sobie sukcesów;

4) spowodują, że służyć Ci będzie każdy człowiek, każde źródło i warunki potrzebne do osiągnięcia sukcesu;

5) dzięki nim otrzymasz porady najlepszych ekspertów z interesującej Cię dziedziny;

6) pozwolą Ci uniknąć w życiu wielu kłopotów;

7) staną się dla Ciebie kluczem do łatwego zdobywania szczęścia, miłości, sukcesów, pieniędzy, wpływów, władzy, popularności, sławy i... czego tylko zapragniesz!

13
Dzięki tym magicznym słowom zdobędziesz wszystko, czego zapragniesz!

Tak, istnieją takie magiczne słowa, które dokonują cudów! Słów tych powszechnie używają lekarze, ludzie związani z psychologią, psychiatrią i psychoanalizą. Posługują się nimi ci, których sukces uzależniony jest od tego, czy inni ludzie będą robić dla nich to, czego oni chcą – nauczyciele, biznesmeni, naukowcy... Na wykorzystaniu tych słów oparte są również nauki wielkich religii.

W rzeczywistości słowa te wcale nie są magiczne, tyle że dają tak wspaniałe wyniki, że naprawdę zasługują na swoje miano.

Oto one:

PROSIĆ i PYTAĆ.

Chcesz się przekonać o korzyściach? Proszę, oto garść przykładów:

„PROŚ... a otrzymasz” – powiada Biblia.

„PROŚ ... a zgodnie z Prawem Średniej otrzymasz wystarczającą liczbę odpowiedzi pozytywnych, by zapewnić sobie sukces” – nauczają handlowcy.

„PROŚ... a zdziwi cię liczba ludzi, którzy z zapałem będą chcieli poprawić Twoje wykształcenie” – zapewniają nauczyciele.

„PROŚ... i udowodnij, że jesteś tego wart, a dostaniesz podwyżkę płacy” – mawiają doradcy do spraw zatrudnienia.

„PROŚCIE o więcej” – oto podstawa sukcesu każdego ruchu związkowego. PROŚ i PYTAJ!

„PYTAJ przez testowanie” – to podstawa badań i postępu naukowego.

SPYTAJ eksperta, a otrzymasz poradę (może również i szkolenie) prawie w każdej dziedzinie.

Zanim dokonasz zakupu, SPYTAJ kilku handlowców (różnice cen na ten sam artykuł mogą sięgać 40%).

Zadawaj ogólnikowe, uprzejme pytania, czekając na windę lub autobus, lub w ogóle przebywając z kimś choćby przez minutę. Spytaj, co druga osoba sądzi o pogodzie, o tłoku, w jakim się znaleźliście. Zadaj jakiekolwiek przypadkowe pytanie! Najważniejsze jest to, żeby było ono naprawdę przypadkowe. (Nie bądź agresywny, nie wypytuj! Nie bądź impertynencki, nie obrażaj!). W ten sposób można rozwijać wspaniałą sztukę prowadzenia miłych rozmów. A zatem nie trać okazji! Przerwij ponurą ciszę!

PROŚ różnych ludzi o radę, opinię, przysługę, o cokolwiek, co pozwoli Ci ich poznać, a potem spotykać. Bądź pewien, że Cię zapamiętają, staraj się tylko podtrzymywać ten kontakt. Spisz sobie sto najważniejszych osób, które chciałbyś poznać, i... zastosuj tę metodę, by osiągnąć swój cel. Czy nie sądzisz, że znajomość stu najważniejszych osób w Twoim mieście umożliwi Ci skuteczniejsze działanie?

PYTAJ samego siebie: „jak mogę zrobić to lepiej?” (poprawić jakość), „jak mogę więcej zrobić?” (większa ilość). W interesach sukces to kombinacja odpowiedzi na te dwa pytania. Jeśli nie znasz odpowiedzi, PYTAJ. Działaj lepiej, rób więcej!

PYTAJ lekarza, a zachowasz dobre zdrowie.

PYTAJ prawnika, a unikniesz kłopotów z prawem. Uchronisz się przed stratami, powiększysz zyski.

PYTAJ o radę specjalistów od podatków. To się naprawdę opłaca!

PYTAJ ekspertów o opinie na temat Twoich planów. Nie ogłaszaj ich tak, jakbyś je otrzymał wraz z dziesięciorgiem przykazań. Najpierw je sprawdź PYTAJĄC ludzi, którzy potrafią je obiektywnie ocenić.

PYTAJ! Droga we mgle jest niebezpieczna, zwłaszcza we mgle umysłowej!

PROŚ o cokolwiek. Ludzie znajdują przyjemność w przysługiwaniu się innym, jeśli prosi się ich uprzejmie i w odpowiedni sposób. A kiedy podziękujesz i okażesz wdzięczność, na pewno chętnie powtórzą przysługę.

PYTAJ, by zwiększać swą wiedzę o ludziach i miejscach. Nieznane budzi więcej obaw, oddala Cię od sukcesu.

PROŚ! Prosząc, co roku zbiera się miliony na cele dobroczynne.

SPYTAJ któregokolwiek polityka, jak zyskuje głosy wyborców. Z pewnością powie Ci, że o nie prosi. Zauważ – podczas kampanii wyborczych kandydaci podają rękę jak największej liczbie ludzi, PROSZĄC o oddanie głosu właśnie na nich.

Przykłady można mnożyć...

Tak czy owak – PYTANIE i PROSZENIE prowadzą prosto do sukcesów!

14
Dlaczego inni będą robić to, co Ty chcesz?

„PROŚ... a otrzymasz”. PROŚ, a inni zrobią to, co zechcesz.

Dlaczego?

Od najwcześniejszego dzieciństwa uczy się dzieci, żeby robiły to, o co się je

prosi. Trening ten rozpoczyna się już wówczas, gdy dziecko zaczyna cokolwiek rozumieć. A kiedy zaczyna się uczyć, oczekuje się od niego, żeby szybko i poprawnie odpowiadało na wiele różnych pytań i próśb.

Matka pyta swoje dziecko: „Kto to jest? Ma-ma?” I maluch dumnie udziela właściwej odpowiedzi. Później przychodzi czas na inne pytania. Z biegiem lat powstają uwarunkowania pożądanej odpowiedzi, proces ten trwa przez całe życie. Pytania stają się bardziej złożone i jest ich coraz więcej.

W szkole – podobnie, wiele lekcji upływa na udzielaniu wymaganych odpowiedzi. Ponieważ to PYTANIE I PROSZENIE trwa tygodniami, miesiącami i latami, wynikiem jest umysłowe (świadome lub podświadome) uwarunkowanie – „wyuczona reakcja”, polegająca na tym, że człowiek robi lub mówi to, o co go proszą lub pytają. Powstaje nieświadomy nawyk – sposób życia.

Wreszcie pojawia się świat biznesu, to znaczy świat szefów i przełożonych... Na początku każdy jest Twoim szefem. Ostatecznie, gdy przestudiujesz tę książkę, być może sam zostaniesz prezesem jakiejś wielkiej firmy. Ale i wówczas udziałowcy, rada nadzorcza, klienci, pracownicy, urzędnicy i inne organizacje, których autorytet można by kwestionować, będą Twoimi szefami. Jednak ich intencje PROSZENIA Ciebie, byś robił różne rzeczy, będą bardzo wymowne! I w ten sposób zawsze będziesz miał kogoś nad sobą.

W interesach praca szefa polega na PROSZENIU Ciebie, żebyś wykonywał różne rzeczy. Twoim natomiast zadaniem jest robienie tego, o co Cię proszą. Na tym polega biznes, a zasada ta działa na wszystkich poziomach zarządzania i zatrudnienia. Robisz to, o co Cię proszą i robisz to szybko, poprawnie i z uśmiechem albo... dostajesz wymówienie!

Trudno dziś zostać przywódcą w interesach walcząc wyłącznie o swoją drogę na szczyt. Minęły bowiem czasy brutalnej walki o przywództwo, tak jak minęły czasy, kiedy można było wspinać się po drabinie sukcesu chwytając tuż nad własną głową cudzą piętę i kopiąc jednocześnie każdego, kto jest niżej. Obecnie na szczyt wynoszą nas chętni do pomocy współpracownicy. Rzecz w tym, że tracąc na wadze, ułatwiamy im wynoszenie nas na szczyt!

Oznacza to współpracę z innymi, a także reagowanie na prośby i spełnianie ich szybko, dobrze i z uśmiechem. To oznacza również, że i Ty musisz PYTAĆ I PROSIĆ, czyli na przykład radzić się pracodawcy, jak być bardziej użytecznym dla firmy.

Biznes stanowi formę działania w odpowiedzi na PROŚBĘ. „Czy mogłaby pani zrobić to? Czy mógłby pan zrobić tamto? Czy może pani pójść tam albo gdzie indziej?” I tak przez cały dzień, i dzień po dniu. Każdy pracownik jest świadomie lub podświadomie uwarunkowany do robienia tego, o co się go prosi, i to szybko, skutecznie i z uśmiechem albo...!

Drogi Czytelniku, możesz być pewny, że człowiek, którego o coś prosisz, ma za sobą całe życie nauki i ćwiczeń, wiele lat uwarunkowań, które z pewnością będą go zmuszać do robienia tego, o co POPROSISZ. A zatem PROŚ!

Istnieją jeszcze inne potężne siły, które działają na Twoją korzyść. Ludzi popycha do działania pragnienie czucia się WAŻNYM. Kiedy więc kogoś o coś prosisz, to oprócz omówionych już uwarunkowań działa jeszcze pragnienie bycia WAŻNYM, które znajduje zaspokojenie w spełnianiu Twojej prośby. Dostajesz to, o co PROSIŁEŚ, i masz ponadto wewnętrzną satysfakcję, że komuś innemu pomogłeś poczuć się WAŻNYM i UŻYTECZNYM. Przy okazji warto dodać, że odmowa jest równoznaczna z przyznaniem się do braku zdolności lub kompetencji potrzebnej do realizacji zadania. A większość ludzi woli tego nie doświadczać!

Bywa jednak i tak, że niektórym ludziom nie zależy na prestiżu. Cóż, taki jest ten nasz niedoskonały świat. Na pocieszenie wypada tylko przytoczyć słowa Marka Aureliusza, jednego z najmądrzejszych władców Imperium Rzymskiego, który w swoim dzienniku napisał: „Dzisiaj mam zamiar spotkać się z tymi, którzy zbyt wiele mówią: z egoistami, samolubami i niewdzięcznikami. To mnie jednak nie zaskoczy i nie zdziwi, ponieważ nie umiem wyobrazić sobie świata bez takich ludzi”.

Również i Ty, Czytelniku, możesz spotkać podobnych ludzi. Ale nie przejmuj się. Zignoruj ich i dalej podążaj swoją drogą do sukcesu! Stale trwaj w tym ruchu przed siebie. Bo mechanizm sukcesu jest podobny do roweru – jeśli przestaniesz pedałować (PYTAĆ i PROSIĆ), wkrótce upadniesz!

Zadając różne pytania zachęcaj innych, by mówili: „jak uważasz, co należałoby zrobić z...?” (to wspaniałe rozpoczęcie rozmowy); „jakie są twoje doświadczenia z podobnych sytuacji?”; „co o tym sądzisz?” itp.

Willy Rogers ujął to zagadnienie następująco: „Jest w nas ciągle wiele z małpy. Wrzuć cokolwiek do naszej klatki, a uważnie się nad tym zastanowimy”. Dotyczy to również PYTAŃ PRÓŚB. Tylko nieliczni potrafią zignorować logiczną, uprzejmą prośbę o jakieś działanie lub informację. To naturalny instynkt i jednocześnie bezwarunkowa reakcja. Dlatego właśnie ludzie będą robić to, o co ich poprosisz.

W następnych rozdziałach zaczniemy omawiać niektóre z wielu magicznych sposobów PROSZENIA i PYTANIA, które prowadzą prosto do Krainy Obfitości!

To koniec darmowego fragmentu. Czy chcesz czytać dalej?