Bezludna wyspaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Trzymająca w napięciu współczesna wariacja na temat klasyki – «Władcy much». Grupa słabo zgranych ze sobą nastolatków zostaje zmuszona do walki o przetrwanie na bezludnej wyspie.

Link dopiero co przeprowadził się z Ameryki i nie jest mu łatwo za-aklimatyzować się w prestiżowej szkole z tradycjami Osney. Kto mógł się spodziewać, że trzeba będzie zrozumieć tak wiele dziwacznych tradycji? I co to za szkoła, w której o hierarchii wśród uczniów decyduje czas przebieżki wokół szkolnego boiska – nawet jeśli to niezwykle stare boisko? Osiągnąwszy najgorszy od wielu lat wynik w tej konkurencji, Link od razu staje się pośmiewiskiem całej szkoły. Niektórzy uczniowie szczególnie się zawzięli, żeby uprzykrzyć mu życie…

Kiedy pojawia się pomysł wylotu na szkolną wycieczkę, Link uważa, że nie mogłoby go spotkać nic gorszego niż spędzenie wolnego czasu ze swoimi prześladowcami. Kusząco brzmi ultimatum rodziców: będzie mógł opuścić szkołę Osney – na zawsze – tylko wtedy, gdy weźmie udział w tym wyjeździe. Link decyduje się zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kilka dni. Jednak ta wycieczka będzie wymagać szczególnego rodzaju wytrzymałości. Mówi się, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą – ale co się stanie, jeśli na takiej wyspie wyląduje grupa nastolatków, którzy nie żywią do siebie szczególnej sympatii? Kiedy dokuczy im upał, głód i pragnienie, wszyscy pokażą swoją prawdziwą twarz. I wtedy zaczyna się prawdziwa rozgrywka.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
  • ISBN: 9788380088825
  • Tłumacz: Maciej Potulny
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
M.A. Bennett "Bezludna wyspa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Jedna z najbardziej zaskakujących książek tego roku dla mnie. Nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie, Bennett zafundował mi niezłą dawkę zwrotów akcji. Bardzo lubię młodzieżową literaturę, jest tu sporo nawiązań do obecnej popkultury i klasyki. Rewelacyjnie skonstruowana fabuła, autor zwodzi czytelnika, aby co jakiś czas dać mu prztyczka w nos i przypomnieć, że nawet jeśli domyśla się co stanie się niedługo to bardzo się myli. Dodatkowo książka ta jest prześlicznie wydana, aż przyciąga wzrok. Jednym słowem – polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę