Afryka KazikaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

Do książki dołączona jest mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Nowaka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Łukasz Wierzbicki "Afryka Kazika" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Dorota Jozwiak
17 maja 2020

Książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika” bardzo wciągająca lektura, nie tylko dla dzieciaków. Pełna przygód, niebezpieczeństw i dalekich lądów. Tym większe wrażenie robi to, że historie, które tam znajdziemy są autentyczne, opisane przez autora, który naprawdę przemierzył Afrykę na rowerze! Narracja jednak jak najbardziej jest dostosowana do czytelnika w każdym wieku, a historia uproszczona tak, aby każdy rozumiał o co chodzi. Czyta się z ciekawością i zaangażowaniem. Książka ma także wygodną formę niedługich rozdziałów, w sam nadających się na czytanie przed snem oraz piękne ilustracje. Jedna z lepszych książek dla dzieci jakie czytaliśmy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora