Zapiski Nosorożca

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowy, zaskakujący Orbitowski!Republika Południowej Afryki. Dzikość  przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju.  Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym  światem afrykańskich mitów.
Nigdy nie dowiem się, co ludzie, tak serdeczni  w pierwszym kontakcie, naprawdę o nas myśleli. Przeczuwam, że wioska  w Zululandzie, gdzie zgubiliśmy się w nocy, była najbliżej prawdy, tej  prawdziwej Afryki, jaką dane było zobaczyć nam, bogatym turystom,  oglądającym świat przez szyby samochodu. Przeczuwam, ale nie wiem. Nie  wiem nic. Poza jednym. Coś tam się zdarzyło.
Każda podróż jest darem. A podróż  w mentalność tak odległą jest darem szczególnym. Co otrzymaliśmy?  Opowieść o jednym z najbardziej fascynujących krajów świata czy szczere  wyznanie pisarza, że nie wyjaśni nam Afryki? Ascetyczny dziennik  podróży? A może zmysłową, na wpół baśniową włóczęgę przez świat magii  i archetypów Czarnego Lądu? Jedno jest pewne: Orbitowski w Zapiskach  Nosorożca mówi o Afryce w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt do tej  pory.


Łukasz Orbitowski opisuje swoją  wyprawę do RPA bez napuszenia i egzaltacji reporterskiej. Jest  podróżnikiem ciekawym świata i jego tajemnic, chłonie egzotyczną  rzeczywistość i barwnie o niej opowiada. W swoje zapiski wplata legendy  afrykańskie. Są jak opowieści szeptane przed zaśnięciem, które  wprowadzają nas w ten dziwny, niepokojący klimat Nieznanego Lądu.

Sylwia ChutnikAutor horrorów podróżujący w dresie  i trampkach przez krainę Lovecrafta. Słabo? Jest mocno orbitowsko,  a orbitowska Afryka jest inna, niż sobie wyobrażacie.

Ziemowit SzczerekPara dorosłych dzieci na wycieczce  po RPA. Łukasz i Agata odwiedzili niezwykłe miejsca i nasłuchali się  opowieści, w których popłaca bezwzględność i zdrada. Bez dwóch zdań –  jest pomysłowo.

Piotr Tomza, autor Afryki NowakaAfryka w Zapiskach Nosorożca świeci  jak broszka w czarnej wełnie. To osobiste notatki z wyprawy na inną  planetę, plecione jak współczesna baśń. Orbitowski jest czujnym i  dowcipnym towarzyszem. Lubię z nim podróżować.

Agnieszka Wolny-Hamkało

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 marca 2019
Łukasz Orbitowski "Zapiski Nosorożca" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę