Światy równoległe

Tekst
Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze
Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Światy równoległe
Światy równoległe
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 62,80  50,24 
Światy równoległe
Audio
Światy równoległe
Audiobook
Czyta Maciej Szklarz
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi – z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. Czujemy, że wiedza coraz bardziej nas zawodzi, jednocześnie nie wiedząc, kiedy możemy zaufać naukowej prawdzie.

Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża brawurowo prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów składają się na fascynujący alfabet pseudonauki, a zmierzenie się z najbardziej gorącymi zagadnieniami to świetny sposób na poznanie obiektywnej, naukowej prawdy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2020
  • Rozmiar: 230 str. 4 ilustracje
Łukasz Lamża "Światy równoległe" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Światy równoległe
Audiobook
Czyta Maciej Szklarz
34,90  25,48 
Marcin Gutowski
31 marca 2020

Jak to jest możliwe, że w XXI wieku, gdzie dostęp do najnowszych informacji mamy na wyciągnięcie ręki i w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko, coraz więcej zwolenników zyskują tezy obalone już lata temu?

Łukasz Lamża pojął próbę obalenia mitów, które są nadal bardzo żywe w naszej codzienności. W zrozumiały sposób tłumaczy czytelnikowi, dlaczego pseudonauka i pseudomedycyna powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Podejmuje czternaście różnych tematów, każdy z nich dogłębnie wyjaśnia (naukowo!).

Książka jest naprawdę ciekawą lekturą wyjaśniającą pewne mity, w których prawdziwość może nie wierzyłem, ale też nie poddawałem ich w wątpliwość. Dzięki bardzo obrazowemu wytłumaczeniu wielu aspektów, zagadnienia poruszane w publikacji są jasne i nie męczą naukowym językiem. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę