Łukasz Lamża

Łukasz Lamża

Łukasz Lamża – doktor filozofii, popularyzator nauki i dziennikarz, członek redakcji «Tygodnika Powszechnego», autor książek popularnonaukow... Szczegóły

O autorze

Łukasz Lamża – doktor filozofii, popularyzator nauki i dziennikarz, członek redakcji «Tygodnika Powszechnego», autor książek popularnonaukowych.

Łukasz Lamża przyszedł na świat w 1985 roku. Specjalizuje się w filozofii przyrody, filozofii nauki oraz kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne”. Autor książek: „Przekrój przez Wszechświat”, „Wszechświat krok po kroku”, „Początek świata jako kres rozumu”, „Co się dzieje w świecie kwantów”. Za książkę „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” otrzymał Złotą Różę – nagrodę przyznawaną przez Festiwal Nauki za najlepszą książkę popularnonaukową.

Książki Łukasza Lamży można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy