Szlag mnie trafiłTekst

Są w życiu rzeczy, o które warto walczyć do końca
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Atrakcyjna kobieta, matka dwóch synów, przebojem idzie przez 39 lat życia – od najmłodszych lat wie, że wszystko trzeba samemu wyszarpać, bo nikt nic nie daje za darmo. Ma niezłą pracę, dom wypełniony śmiechem dzieci, paru przyjaciół. I w jednej chwili wszystko traci. Zatrzaśnięta w pancerzu własnego nieruchomego ciała krzyczy z rozpaczy i bólu, ale nikt jej nie słyszy. Co spowoduje, że jej mały palec drgnie? Komu zawdzięcza, że staje na nogach? Co dalej, jak teraz ma żyć?

Trudno oderwać się od tej historii. Jest tu pełnokrwista bohaterka, wartka akcja i samo życie pełne dobrych i złych zaskoczeń.

Książka o tym, jak nie licząc się z życiem, można się trochę przeliczyć. I o sile życia drzemiącej w człowieku. I o przemianie. I o cudzie – nie! Cudów nie ma, trzeba na nie zapracować. Zdarzają się za to cudowni ludzie wokół. I podli też.

Poza tym o udarze. Dlaczego Ciebie ma ominąć. I o tym, co w życiu jest ważną pierdołą. A przede wszystkim o odpowiedzialności za własne życie – teraz, a nie dopiero kiedy zdarzy się nieszczęście.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 października 2019
  • ISBN: 9788380918054
  • Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp z o.o.
  • Spis treści
Łukasz Grass "Szlag mnie trafił" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Inne książki tego autora

Niesamowita, dostarczająca wielu emocji książka. Wycisnęła ze mnie sporo łez, nie tylko wzruszenia, ale i żalu, smutku oraz śmiechu. Bardzo autentyczna historia, która mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Główna bohaterka prowadzi całkiem satysfakcjonujące życie z dwójką dzieci u boku. Pewnego dnia Monika dostaje udaru niedokrwiennego. Konsekwencją jest czterokończynowy paraliż. Kobieta nie mówi, ale jest świadoma i wszystko słyszy oraz czuje. Rozpoczyna niezwykle trudną walkę o własne szczęście zdrowie i życie przy wsparciu bliskich i ujawniając niezwykłą wolę życia. Książka «Szlag mnie trafił» naprawdę daje do myślenia. Zmieniła ona też moją perspektywę patrzenia na codzienność. Pełna jest także wspaniałego humoru i dystansu. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę