WiktoriaAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Wiktoria
E-book
29,60  20,72 
Szczegóły
Opis książki

Dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.

Wiktoria, córka Franciszka Bernata, wyrusza do Paryża, by odnaleźć ukochanego. Jednak rodzinna klątwa znów daje o sobie znać – okazuje się, że Filip jest już związany z inną kobietą. Zrozpaczona dziewczyna wraca do Krakowa, gdzie przychodzi na świat jej córka Matylda.

Wybucha pierwsza wojna światowa. Wiktoria wywozi dziecko na wieś, z dala od głodu i chorób szerzących się w mieście, a sama ucieka w pracę, aby zapomnieć o własnych niepowodzeniach. Zły los niespodziewanie się odwraca i wreszcie młoda kobieta może uwierzyć w swoje szczęście.

Kiedy wojna dobiegnie końca i mężczyźni zaczną wracać z frontu do domów, Wiktoria stanie przed najważniejszym wyborem w swoim życiu.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”.

Pierwszy tom sagi o kobietach z ulicy Grodzkiej nosił tytuł „Hanka”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 10 godz. 26 min 50 sek.
  • ISBN: 9788381694919
  • Lektor: Joanna Gajór
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Lucyna Olejniczak "Wiktoria" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Wiktoria
E-book
29,60  20,72 
Książka należy do serii
«Kobiety z ulicy Grodzkiej»
Emilia
Weronika
Matylda
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę