MatyldaAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Matylda
E-book
26,40  18,48 
Szczegóły
Opis książki

Losy potomków krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata, a zwłaszcza silnych kobiet, które nie boją się klątwy rodzinnej.

Lata 30. dwudziestego wieku. Matylda Borucka, córka Wiktorii Bernat, nie chce kontynuować rodzinnej tradycji. Nie interesuje jej prowadzenie apteki, pragnie zostać aktorką. Tragiczny wypadek matki sprawia, że dziewczyna dowiaduje się, iż nie jest córką mężczyzny, którego dotąd uważała za ojca. Antoni Borucki opowiada jej dramatyczną historię pierwszej miłości i brzemiennej w skutkach podróży młodej Wiktorii do Paryża. Matylda postanawia iść własną drogą i zrealizować swoje marzenia. I wtedy pojawia się ktoś, kto zapewnia, że pomoże jej zrobić karierę w filmie…

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Autorka powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku za powieść o tematyce wykluczenia), „Dagerotyp. Tajemnica Chopina” oraz sagi o kobietach z ulicy Grodzkiej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 10 godz. 07 min 04 sek.
  • ISBN: 9788381694995
  • Lektor: Joanna Gajór
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Lucyna Olejniczak "Matylda" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Matylda
E-book
26,40  18,48 
Książka należy do serii
«Kobiety z ulicy Grodzkiej»
Emilia
Weronika
Matylda
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę