HankaAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Hanka
E-book
25,60  17,92 
Szczegóły
Opis książki

To dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego dzieci, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.

W 1890 roku, w piwnicy pod apteką, przychodzi na świat Wiktoria, nieślubna córka aptekarza i młodej służącej, Hanki. Już w momencie narodzin mała skazana jest na śmierć. Tego samego dnia Klementyna, żona aptekarza, też rodzi córkę, jednak dziewczynka umiera. Akuszerka w tajemnicy zamienia noworodki, ratując życie małej Wiktorii. Wyczerpana porodem Hanka umiera, nie wiedząc, że jej córka przeżyje. Przed śmiercią przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym, niestety, i własne dziecko. Klątwę Hanki może zdjąć tylko przebaczenie.

Jak potoczą się losy następnych kobiet z rodziny Bernatów? Każda z nich ma trudne relacje z ojcem, każda pielęgnuje w sobie żal i złość, co zaważy na całym ich życiu. Tak właśnie działa klątwa rzucona w XIX wieku przez Hankę. Czy uda się wreszcie przerwać tę złą passę?

LUCYNA OLEJNICZAK urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Autorka powieści: «Jestem blisko», «Wypadek na ulicy Starowiślnej», «Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela» (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku za powieść o tematyce wykluczenia) i «Dagerotyp. Tajemnica Chopina».

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 9 godz. 42 min 01 sek.
  • ISBN: 9788381694902
  • Lektor: Joanna Gajór
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Lucyna Olejniczak "Hanka" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Hanka
E-book
25,60  17,92 
Książka należy do serii
«Kobiety z ulicy Grodzkiej»
Emilia
Weronika
Matylda
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę