Siostra Cienia. Siedem Sióstr

Tekst
Z serii: Siedem sióstr #3
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Lucinda Riley za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Siostra Cienia. Siedem Sióstr
Siostra Cienia. Siedem Sióstr
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,20  59,36 
Siostra Cienia. Siedem Sióstr
Audio
Siostra Cienia. Siedem Sióstr
Audiobook
Czyta Anna Szawiel, Joanna Derengowska, Magda Karel
41,90 
Szczegóły
Opis książki

Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multimilionera Pa Salta. Dziewczyna jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z siostrami.  Na miejscu okazuje się, że Pa Salt zostawił każdej z nich w spadku zaszyfrowane wskazówki dotyczące ich pochodzenia. Otrzymana wizytówka i figurka kota wiodą najbardziej enigmatyczną z sióstr, zawsze pozostającą w ich cieniu nieśmiałą Star do uroczego londyńskiego antykwariatu. Niespodziewana śmierć Pa Salta i wizyta w księgarni Orlanda mogą stać się początkiem czegoś nowego.


Sto lat wcześniej. Zdecydowana i niezależna Flora MacNichol przyrzeka sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Wiedzie spokojne życie w domu położonym w malowniczej Krainie Jezior w północno-zachodniej Anglii, nieopodal miejsca zamieszkania słynnej pisarki, Beatrix Potter, gdzie Flora czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Wkrótce jest zmuszona wyjechać do Londynu, gdzie trafia do domu jednej z najbardziej znanych i szanowanych w społeczeństwie edwardiańskiej Anglii kobiet, Alice Keppel. Flora wbrew swojej woli staje się pionkiem w grze, w której będzie musiała wybierać pomiędzy prawdziwą miłością a lojalnością wobec chlebodawcy. Nieoczekiwane spotkanie z tajemniczym mężczyzną przyniesie odpowiedzi, których Flora od dawna szuka.


Wykorzystując wskazówki pozostawione przez ojca, Star zgłębia fascynującą historię Flory, poznając jednocześnie szczegóły dotyczące jej własnych korzeni. Badając swoje związki z Florą, odkrywa swoje miejsce w układance pełnej miłości, nienawiści, bólu i nadziei.


Nastrojowa i pełna magii powieść, która zachwyci miłośników prozy w stylu Kate Morton i Kristin Hannah, a także wielbicieli brytyjskiego serialu „Downton Abbey”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-121-1
  • Tłumacz: Maria Pstrągowska, Marzenna Rączkowska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Lucinda Riley "Siostra Cienia. Siedem Sióstr" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Siostra Cienia. Siedem Sióstr
Audiobook
Czyta Anna Szawiel, Joanna Derengowska, Magda Karel
41,90 
Książka należy do serii
«Siedem sióstr»
Siostra Księżyca. Siedem Sióstr
Siostra Słońca
Zaginiona siostra
-5%
Katarzyna Krzemien
18 marca 2020

"Siostra cienia" to niezwykle przyjemna lektura. Kolejny, świetny tom, aż żal było kończyć. Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach, teraz i kiedyś, co daje świetną, wielowymiarową perspektywę na opisywane wydarzenia. Tajemniczo prowadzona historia miłosna, z rodzinną sagą w tle. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę