Róża Północy

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Lucinda Riley za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ze wspaniałych pałaców indyjskich maharadżów do majestatycznych angielskich rezydencji…


Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu setnych urodzin przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady.


Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany życiem osobistym, sięga po wspomnienia Anahity. Podążając tropami tajemnic przeszłości, trafia z upalnych, kolorowych Indii do ponurej i mrocznej rezydencji Astbury w angielskim hrabstwie Devon. Tam poznaje jej tajemniczego właściciela i… gwiazdę filmową z Hollywood. Mroczne sekrety, które kładą się cieniem na historii szlachetnego rodu Astbury, połączą ich losy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 19 kwietnia 2019
  • ISBN: 978-83-8125-636-0
  • Redaktor: Marzenna Rączkowska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Lucinda Riley "Róża Północy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Aniela Staniec
17 maja 2020

Książka, która mnie absolutnie porwała! Egzotyczne klimaty i dalekie ziemie, wspaniale ukazana różnica kultur, obyczaje i ich hierarchia wartości. Powieść jest wielowątkowa, choć głównym motywem, wokół którego obraca się cała fabuła jest życie uczuciowe hinduskiej arystokratki. Książka. która naprawdę nie daje się oderwać od czytania, wzruszająca, pełna zwrotów akcji i emocji opowieść o miłości, przyjaźni, ale i o stracie i smutku. Wspaniałe są tu także opisy natury i charakterystyczna dla autorki – relaksująca narracja. Dla mnie to jedna z lepszych książek Lucindy Riley, przeczytałam zadziwiająco szybko jak na ten rozmiar. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę