Dziewczyna na klifie

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przejmująca opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni, o rodzinnych sekretach, o kłamstwach, krzywdach i rozstaniach, ale też o miłości i nadziei.




Załamana poronieniem i oddalającą się wizją macierzyństwa młoda rzeźbiarka, Grania Ryan, porzuca Nowy Jork i życiowego partnera, Matta. Po dziesięciu latach nieobecności powraca do Irlandii, do rodzinnego domu położonego nad smaganą wichrami zatoką Dunworley. Pewnego dnia podczas spaceru brzegiem morza widzi stojącą na krawędzi klifu dziewczynkę o rudych włosach ubraną w koszulę nocną. Jak zahipnotyzowana obserwuje trwające w bezruchu dziecko, sprawiające wrażenie, jakby nie zdawało sobie sprawy z niebezpieczeństwa.


Dość szybko pomiędzy Granią a osieroconą przez matkę ośmioletnią Aurorą Lisle zawiązuje się przyjaźń – na tyle silna, by ojciec Aurory powierzył jej opiekę nad małą. Fakt ten bardzo niepokoi matkę Granii, Kathleen, która przestrzega córkę przed zawieraniem bliższych znajomości z członkami rodziny Lisle’ów. Ze starych listów obejmujących okres prawie stu lat oraz opowieści Kathleen Grania – która wcześniej nie zdawała sobie sprawy ze związków łączących jej matkę, babkę i prababkę z rodziną Lisle’ów – dowiaduje się o swoich korzeniach, o zawikłanych losach obu irlandzkich rodzin, gdzie miłość przeplatała się z tragedią. Ale to nie Grania, lecz obdarzona wielką przenikliwością i apetytem na życie Aurora, zdejmie klątwę ciążącą na przyszłości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-527-1
  • Redaktor: Marzenna Rączkowska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Lucinda Riley "Dziewczyna na klifie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Anastazja Prorok
14 maja 2020

Cudowna powieść, kompletnie mnie pochłonęła. Dwie irlandzkie rodziny mieszkające nad urokliwą, ale bardzo wietrzną zatoką. Historia o poszukiwaniu swoich korzeni, o odkrywaniu rodzinnych tajemnic ukrywanych od pokoleń i miłości, która może przenosić góry. Bardzo wciągająca fabuła, przeczytałam w niecałe 3 dni. Wykorzystuje motywy legend i mocno skłania do przemyśleń. Ciężko było mi się oderwać od czytania. Postacie stworzone przez Lucindę Riley zaskakująco mocno do mnie przemówiły, nie da się z nimi nie zżyć, są autentyczne i pełne charyzmy. Moje pierwsze zetknięcie się z autorką uważam za bardzo udane. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę