Pod taflą

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Poznaj nowe oblicze jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów!

Głęboko pod taflą zimnego, wzburzonego morza żyje Gaia, syrena, która marzy o świecie bez dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Gdy buntuje się po raz pierwszy i wypływa na powierzchnię, spotyka chłopaka, który sprawia, że dziewczyna pragnie dołączyć do jego beztroskiego świata. Ile będzie musiała poświęcić, by spełnić marzenie o wolności i stąpaniu po lądzie? Co się stanie, gdy zabraknie jej odwagi?

Louis O’Neill pozwala czytelnikowi zagłębić się w świat magicznych istot i trudnych do pokonania barier, które jej postacie mają odwagę przełamywać. Baśń o małej syrence jeszcze nigdy nie była tak aktualna i silna w przekazie. Pamiętaj, nigdy nie pozwól zamknąć się w klatce kłamstw i cudzych przekonań!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 05 sierpnia 2019
Louise O'Neill "Pod taflą" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Katarzyna Pienta
25 marca 2020

Wspaniała interpretacja baśni o Małej Syrence. Mocniej sfeminizowana i raczej dla młodych dziewcząt niż małych dziewczynek. Książkę czytało mi się świetnie, barwna fabuła i czasami brutalne opisy. Autorka jest także bardzo dokładna w detalach, co sprzyja tworzeniu obrazów w głowie podczas czytania. Gdy kiedyś przyjdzie mi znów obejrzeć Małą Syrenkę to już na pewno nie będzie to samo… Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora