Louise Boije af Gennäs

Louise Boije af Gennäs

Louise Boije af Gennäs – szwedzka pisarka, feministka i współtwórczynią szwedzkiej opery mydlanej. Louise Boije af Gennäs przyszła na świat ... Szczegóły

O autorze

Louise Boije af Gennäs – szwedzka pisarka, feministka i współtwórczynią szwedzkiej opery mydlanej.

Louise Boije af Gennäs przyszła na świat 1 listopada 1961 roku. Bestsellerowa powieść Boije af Gennä, pół-autobiograficzna „Stjärnor utan svindel” z 1996 roku oparta jest na relacjach autorki z wybitną feministką Mian Lodalen. Historia opowiada o 32-letniej Sophie, która cieszy się szczęśliwym życiem u boku biznesmena, rozwijając karierę jako pisarka i dziennikarka. Idealne życie pary diametralnie zmienia się, kiedy na scenę wkracza radykalna feministka Kaja. Przyjaźń między obiema kobietami zamienia się w namiętny romans.

Louise Boije af Gennäs jest nie tylko pisarką, ale również autorką sztuk teatralnych i scenariuszy. Jej sztuki grano w najbardziej znanych sztokholmskich teatrach, a powieści stały się kultowe dla czytelników w różnym wieku. W 2020 roku wydała książkę «Krwawy kwiat», rozpoczynającą Trylogię oporu. Autorka postanowiła zmienić gatunek i po praz pierwszy oferuje czytelnikom thriller psychologiczny zawierający krytykę społeczną, wyraźnie nawiązując do wielu niewyjaśnionych szwedzkich afer. Książka szybko zdobyła serca polskich czytelników.

Podobni autorzy