Krwawy kwiatTekst

Z serii: Trylogia oporu #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pierwszy tom napisanej z rozmachem szwedzkiej Trylogii oporu.

Niepokojący thriller psychologiczny o kobiecie, która zostaje uwikłana w walkę z aparatem władzy.

Po studiach i odbyciu służby wojskowej Sara przeprowadza się do Sztokholmu. Od tajemniczego pożaru, w którym zginął jej ojciec, i brutalnego gwałtu boryka się z silnym stresem pourazowym. Podejmuje pracę w kawiarni i wynajmuje pokój w nieciekawej dzielnicy.

Pewnego dnia poznaje w knajpie Bellę, która proponuje jej pracę marzeń i wspólne mieszkanie. Świetnie się dogadują i wszystko zaczyna się układać. Jednak z czasem Sara zaczyna mieć wrażenie, że wokół dzieje się zbyt wiele dziwnych rzeczy i spotykają ją niepokojące zbiegi okoliczności.

Kiedy do biura dzwoni mężczyzna, który twierdzi, że jest jej ojcem, Sara postanawia się z nim spotkać. Czy to możliwe, że jego śmierć była tylko częścią zaplanowanej intrygi? Jakie tajemnice skrywał przed córką?

W życiu, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją, nic nie jest takie, jakim się wydaje. Szczególnie gdy wokół nie ma nikogo, komu można zaufać.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 stycznia 2020
  • ISBN: 978-83-66520-01-1
  • Wydawca: Wydawnictwo Mova
  • Spis treści
Louise Boije af Gennäs "Krwawy kwiat" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marlena Lis
31 sierpnia 2020

"Krwawy kwiat" to jedna z tych pozycji, które długo się pamięta. Książka opowiada o losach Sary, dziewczyny, której życie nie traktuje ulgowo. Jak tylko udaje jej się pozbierać po poprzednim niepowodzeniu i wydaje jej się, że może już ruszyć do przodu, życie gotuje dla niej kolejną przeszkodę, która cofa ją dwa kroki do tyłu. Z główną bohaterką zżyłam się po niedługim czasie, kibicowałam jej i miałam nadzieję, że w końcu odnajdzie swoje szczęście. Dodatkowo autorka wplotła intrygujący wątek polityczny, który jednak nie jest na szczęście dominującym motywem w książce. Całość prezentuje się niezwykle wciągająco, ciesze się, że trafiłam na tę książkę, ponieważ pozostawiła mnie z wieloma zagadnieniami o przemyślenia. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę