3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Małe kobietki

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, kapelana biorącego udział w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, nazywana przez córki mamisią.

Córki pani March - stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy - starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy, czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Louisa May Alcott "Małe kobietki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Aleksandra Bien
29 listopada 2021

Piękna powieść. Uniwersalna i ponadczasowa. Polecam każdemu – młodszym i starszym czytelnikom. Pięknie pokazana przyjaźń, spełnianie marzeń, dążenie do celu, przełamywanie granic, cudowne dialogi i opisy, intrygujące i sympatyczne postaci, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić w prawdziwym życiu. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po nią ponownie i przeczytam teraz. Jestem pewna, że lektura będzie równo udana!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę