3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Małe kobietki

Tekst
wersja ilustrowana
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee.

Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.

Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

Dziewiętnastowieczna autorka Louisa May Alcott napisała „Małe kobietki” na podstawie własnych doświadczeń. Ten klasyczny już utwór doczekał się licznych adaptacji filmowych i cieszy się nieprzemijającym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 czerwca 2020
Louisa May Alcott "Małe kobietki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Malwina Zawadska
12 listopada 2020

Przepięknie napisana, klasyczna opowieść, niesamowicie lekka, pełna dobrych ludzi i słów, wzruszająca. Akcja powieści obejmuje rok z życia bohaterów, rok długi pełen tęsknoty, pracy nad sobą, wielkich trosk, ale i radości nie tylko z jakiegoś konkretnego, spektakularnego powodu, ale po prostu radość dnia codziennego, nauka doceniania tego co się posiadało. Książka, która zostanie w każdym sercu na długo… Jestem tego pewna.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę