Czy chcesz o tym porozmawiać?Audio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Czy chcesz o tym porozmawiać?
Tekst
Czy chcesz o tym porozmawiać?
E-book
32 
Szczegóły
Opis książki

Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty.

Przezabawna, prowokująca do myślenia, zaskakująca książka odsłaniająca kulisy pracy terapeutki, która pomagając pacjentom, jednocześnie szuka odpowiedzi na dręczące ją pytania i wątpliwości.

Lori Gottlieb nagle traci grunt pod nogami i wpada w szpony kryzysu. Jednego dnia przyjmuje pacjentów w swoim eleganckim gabinecie psychoterapeutycznym, następnego – jej świat staje na głowie. Wtedy na scenę wkracza ekscentryczny Wendell, doświadczony psychoterapeuta, u którego na kozetce ląduje Lori. Łysiejący mężczyzna w rozpinanym swetrze i spodniach z khaki wygląda niczym stereotypowy psychoanalityk. Wkrótce jednak udowodni, że pozory mylą. I to bardzo.

Eksplorując wewnętrzne rozterki swoich pacjentów – zapatrzonego w siebie telewizyjnego producenta, śmiertelnie chorej młodej mężatki, emerytki planującej samobójstwo w dzień kolejnych urodzin oraz dwudziestokilkulatki wybierającej niewłaściwych mężczyzn – Gottlieb odkrywa, że ich dylematy niewiele się różnią od tych, z którymi ona sama chodzi do Wendella.

Autorka dzieli się swoimi przeżyciami zarówno w roli psychoterapeutki, jak i pacjentki, z wielką przenikliwością i humorem, prześwietla prawdy i fikcje, które mówimy sobie oraz innym ludziom balansując na linie pomiędzy miłością a pragnieniami, poszukiwaniem sensu a świadomością nieuchronnej śmierci, winą a odkupieniem, strachem a odwagą, nadzieją a zmianą.

Czy chcesz o tym porozmawiać? wyjaśnia w prostych słowach na czym polega proces psychoterapeutyczny, dając nadzieję sceptykom takim jak ja – powątpiewającym w to, że rozmowa może przynieść trwałe zmiany.

"New York Times"

Któż mógłby się oprzeć pokusie wejrzenia w świat psychoterapeutki borykającej się z tymi samymi problemami, z którymi od lat przychodzą do niej pacjenci? Gottlieb opisuje własne zgubienie z poruszającą szczerością.

"The Washington Post"

Prawdziwy brylant! Gottlieb przedstawia swoich pacjentów ze zrozumieniem, empatią, humorem i wdziękiem.

"Publishers Weekly"

Lori Gottlieb jest cenioną psychoterapeutką i felietonistką magazynu «The Atlantic». Jej teksty ukazują się na łamach «New York Times»”, regularnie pojawia się też w programach radiowych i telewizyjnych. Jej książka «Czy chcesz o tym porozmawiać» okazała się wielkim bestsellerem New York Timesa, a prawa do jej wydania sprzedano do kilkunastu krajów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 marca 2020
  • ISBN: 9788381694773
  • Tłumacz: Magdalena Rychlik
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Lori Gottlieb "Czy chcesz o tym porozmawiać?" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Czy chcesz o tym porozmawiać?
E-book
32 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę