Wojna i pokój. Tom 1

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wojna i pokój. Tom 1
Wojna i pokój. Tom 1
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 20,90  16,72 
Wojna i pokój. Tom 1
Wojna i pokój. Tom 1
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
17,90 
Szczegóły
Opis książki

"Wojna i pokój" to 9-tomowa klasyka uznana za rosyjską epopeje narodową. Niezwykła opowieść o Rosji z czasów wojen napoleońskich. Zawiera szczegółowy obraz społeczeństwa tamtych lat, wyższe sfery i ich majątki, tradycyjny model rodziny oraz przedstawienie motywu wojny i pokoju oraz miłości i cierpienia, wszystko to w doskonale wyważonych proporcjach. Dla zainteresowanych historią i kulturą Rosji powinna to być pozycja obowiązkowa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Lew Tołstoj "Wojna i pokój. Tom 1" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wojna i pokój. Tom 1
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
17,90 
Eliza Salak
07 maja 2020

Są tacy pisarze, o których jak wiele superlatywów by nie napisać, to i tak będzie uwłaczaniem ich kunsztowi. Do jednych z nich zalicza się własnie Lew Tołstoj. Niesamowita postać, talent na skalę światową i wielkie, ponadczasowe powieści, które do dnia dzisiejszego stanowią przedmioty wielu badań literaturoznawczych. Jednym z kamieni milowych w dorobku autora i narodowa epopeja Rosjan to powieść «Wojna i pokój». Niezwykła historia o życiu wyższych sfer XIX wieku, która pozwala lepiej zrozumieć kulturę Rosji. Dla wielu osób rozmiar dzieła może stanowić niemałe wyzwanie czytelnicze, jednak jest to jedna z tych książek, z których czytaniem nie należy się spieszyć, a nawet chce się przeczytać jeszcze raz. Czysta klasyka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę