3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Anna Karenina

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Anna Karenina (1873-77) jest najważniejszą powieścią psychologiczną w dorobku pisarza. Już z pierwszego zdania dowiadujemy się, że autor porusza w niej problem rodziny oraz prawa jednostki do szczęścia osobistego. Małżeństwo Kareninów zostaje zniszczone przez wielką, ale występną miłość, kiedy Anna, porwana uczuciem do oficera huzarów, Wrońskiego, decyduje się opuścić dom. Od tej chwili popada w konflikt z otoczeniem, musi wybierać pomiędzy miłością do mężczyzny a miłością macierzyńską. W rezultacie w poczuciu rozczarowania, nękana poczuciem winy, nieuchronnie zmierza do tragicznego zakończenia...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
Lew Tołstoj "Anna Karenina" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Władysław Zyczkowski
22 kwietnia 2020

Niemożliwe jest napisanie opinii o „Annie Kareninie”. Niemożliwe i niepotrzebne, ponieważ jest to klasyka literatury światowej, którą powinien przeczytać każdy. Kiedy czytałem ją w szkole średniej, nie miałem takiego podejścia jak dzisiaj i nie byłem w stanie jej zrozumieć prawidłowo, ale i tak spodobała mi się bardzo. Teraz mam wrażenie, że okryłem zupełnie nową książkę i czytam ją z zapartym tchem, analizując każde zdanie. Bez względu na to, jak odnoszę się do twórczości Tołstoja, bez względu na to, jak bardzo nie zgadzam się z nim w wielu momentach (głównie w innych utworach), ujmuje mnie sposób, w jaki opisuje charakter kobiety, jej motywy, dosłownie jakby był w jej skórze. Świetnie przedstawia też realia ówczesnej Rosji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę