System handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Komentarz poświęcony jest podstawowemu instrumentowi ochrony klimatu, którym jest obecnie handel uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Szczegółowo omawia przepisy ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych w odniesieniu do prawa polskiego, unijnego, a także międzynarodowego. Jest to jedyna publikacja na rynku uwzględniająca aktualny stan prawny unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów - EU ETS.Rozważania zaprezentowane w opracowaniu wzbogacono o przedstawienie praktycznych ścieżek postępowań poparte stanowiskami judykatury, literaturą przedmiotu oraz doświadczeniem autora w zakresie stosowania prawnych instrumentów rynkowo-finansowych zrównoważonego rozwoju.W publikacji omówione zostały m.in. takie zagadnienia jak:


przyznawanie i wydawanie uprawnień do emisji,

zezwolenia na emisje,

monitorowanie i rozliczanie wielkości emisji,

wykorzystanie jednostek redukcji emisji i jednostek poświadczonej redukcji emisji,

aukcja uprawnień do emisji.
 Adresaci:


Publikacja powstała przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach emitujących gazy cieplarniane oraz pracownikach administracji samorządowej i rządowej uczestniczących w systemie handlu. Dodatkową grupę odbiorców stanowią kancelarie prawne, organizacje pozarządowe oraz studenci ochrony środowiska, prawa i administracji."Komentarz wypełnia dotychczasową lukę, która istnieje w analizowanym zakresie w polskiej literaturze prawniczej. (…) Pozycja powinna wzbudzić zainteresowanie wśród podmiotów korzystających ze środowiska i być dla nich niezmiernie przydatna przy poruszaniu się w gąszczu przepisów regulujących handel uprawnieniami do emisji".Prof. zw. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2021
  • ISBN: 978-83-264-5069-3
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Leszek Karski "System handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Praktyczne komentarze LEX»
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Komentarz
Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR). Komentarz
System handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę