Biblia diabła

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej.

Koniec wojny trzydziestoletniej. W całej Europie płoną stosy, trwa polowanie na czarownice. Upada księstwo pomorskie. Od brzegów wyspy Wolin odbija galeon, w którego ładowni ukryty jest przerażający ładunek. Klątwa z nim związna dosięgnie każdego, kto odważy się go tknąć.

Mroźna noc 5 marca 1945 r. Z podjazdu starego pałacu wyrusza kawalkada wyładowanych po brzegi wozów. Kolumna uciekinierów podąża na zachód, uchodząc przed wkraczającą na Pomorze armią radziecką. Wywożą jeden z najcenniejszych pomorskich artefaktów.

Co tak naprawdę wydarzyło się tej marcowej nocy? Co wywieziono? Jedna z największych tajemnic Pomorza wciąż przyciąga rzesze poszukiwaczy skarbów.

Ku utrapieniu architekta Igora Fleminga tym tropem podąży także jego klient – pewien bogaty szczeciński przedsiębiorca. Wszystkie ślady prowadzą do wystawionego na sprzedaż domu na klifie, wokół którego kręci się mnóstwo podejrzanych typów…

Szczecińska dziennikarka Paulina Weber nie pierwszy raz wciąga swoich przyjaciół – Igora i Johanna – w reporterskie śledztwo, tym razem dotyczące zbrodni z czasów wojny trzydziestoletniej. Szybko okazuje się jednak, że grożące im niebezpieczeństwo jest całkowicie współczesne.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Leszek Herman "Biblia diabła" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Celina Czekaj
19 czerwca 2020

Koniec wojny trzydziestoletniej, a w Europie trwa polowanie na czarownice by puścić je z dymem na stosie. Nocą 5 marca 1945 roku grupa uciekinierów wywozi z kraju jeden z najcenniejszych pomorskich artefaktów. Mnóstwo tajemnic zbrodni sprzed laty, osadzonych wokół wyspy Wolim oraz prawda, której się nie spodziewałam. Śledztwo w tej sprawie spocznie na barkach Igora Fleminga i Pauliny Weber. Leszek Herman zabrał mnie w historyczno-detektywistyczną podróż w rejony Pomorza i dostarczył wielu ciekawych informacji, o których nie miałam pojęcia. Książka poza wartką akcją sprowadzająca czytanie do tempa błyskawicy przekazuje też ważne wartości, jak np. temat wycinki drzew czy sytuacja mniejszości. Żałuję jedynie, że zaczęłam czytać serię od środka, będę teraz wracać do początków i mam nadzieję, że są równie porywające. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę