Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena

Tekst
Z serii: Lennart Malmkvist #1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W życiu odnoszącego sukcesy młodego konsultanta, Lennarta Malmkvista, zaczynają się dziać się dziwne rzeczy. Prześladuje go kataryniarz w czerwonym fraku i pogniecionym cylindrze, i to nie tylko za dnia, ale również w snach. Na jakiś czas traci mowę, co skutkuje natychmiastowym zwolnieniem z pracy, a wreszcie dziwaczny sąsiad, stary Buri Bolmen, zapisuje mu w spadku sklep z magicznymi przedmiotami i śmiesznymi gadżetami oraz humorzastego mopsa. Wszystko to jest dość dziwne, ale będzie jeszcze dziwniej. Podczas pewnej burzy mops Bölthorn zaczyna mówić – twierdzi, że Lennart jest wybranym. Musi zaakceptować swoje magiczne dziedzictwo i wyjaśnić, kto zamordował Buriego. Morderstwo? Magiczne dziedzictwo? Gadający pies? Lennart wyobraża już sobie siebie na sofie u terapeuty… Na koniec okazuje się jednak, że Bölthorn ma rację, i że chodzi o coś znacznie większego niż zwykła magia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 22 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-66328-07-5
  • Redaktor: Piotr Chojnacki
  • Wydawca: Initium
  • Spis treści
Lars Simon "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marianna Domian
27 sierpnia 2020

Książka, która zawładnęła moim popołudniem! Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, już nie mogę się doczekać kolejnej części cyklu Lennart Malmkvist. Podczas czytania doskonale się bawiłam, parę razy parsknęłam śmiechem na głos, bo ironiczne poczucie humoru gadającego mopsa po prostu zwalało mnie z nóg. Rewelacyjna postać, która urzekła mnie jak tylko się pojawiła. Sporo magii i niesamowitych zdarzeń, fabuła mocno wciąga i chce się jeszcze! Jedynym minusem jest oczywiście oczekiwanie na kolejną część, bo pierwsza kończy się w takim miejscu, w jakim żadna książka ani film kończyć się nie powinny. Nie spodziewałam, że się, ta książka tak mi przypadnie do gustu, okazała się wielkim, pozytywnym zaskoczeniem. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę