Laila Shukri

Laila Shukri

Laila Shukri – pseudonim, pod którym ukrywa się polska pisarka, mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, znawczyni Bliskiego Wschodu... Szczegóły

O autorze

Laila Shukri – pseudonim, pod którym ukrywa się polska pisarka, mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, znawczyni Bliskiego Wschodu.

O autorze

Mimo ogromnej popularności jej książek o samej Shukri – poza tym, że jest żoną ważnej osobistości ze Wschodu – wiemy niewiele. Pisze, gdy mąż wyjeżdża służbowo. Często powtarza, że jest „więźniem w złotej klatce”.

Unika komentarzy na temat męża i życia prywatnego ze względu na swoje bezpieczeństwo. Z tego samego powodu autorka nigdy nie pokazała swojej twarz, choć wystąpiła w jednym z najpopularniejszych polskich programów śniadaniowych i niejednokrotnie udzieliła wywiadów.

Laila Shukri mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bardzo często podróżuje po świecie. Ze względu na pozycję męża ma kontakt ze znakomitymi postaciami świata arabskiego.

Twórczość

Autorka ma na swoim koncie kilkanaście powieści o losie kobiet w krajach muzułmańskich, wszystkie oparte na opowieściach ludzi, których spotkała lub własnych obserwacjach. Debiut literacki Laili Shukri ukazał się w 2014 roku, była nim powieść zatytułowana „Perska miłość”. Książka bardzo szybko stała się bestsellerem. Jest to opowieść o starciu kultury europejskiej z kulturą Bliskiego Wschodu, a także wiary chrześcijańskiej i muzułmańskiej.

Główną jej bohaterką jest studentka, która przyjmuje propozycję wyjazdu na roczne stypendium do Kuwejtu. Dziewczyna zakochuje się w przystojnym Hassanie, rzuca studia, wychodzi za niego za mąż i zachodzi w ciążę. Sielanka szybko zamienia się w prawdziwe piekło. Mniej więcej w takim duchu napisane są wszystkie powieści Laili Shukri. Pisarka ukazuje głównie ciemną stronę kultury, w której żyje i wychowuje dzieci.

Do najpopularniejszych książek polskiej autorki należą: „Jestem żoną szejka”, „Byłam kochanką arabskich szejków”, „Jestem żoną terrorysty”, „Jestem nieletnią żoną”. Książki te trafiły na listy bestsellerów i sprzedały się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Cieszą się niebywałą popularnością wśród czytelniczek.

Książki Laili Shukri można przeczytać online na stronie Litres lub pobrać w formatach: mobi, epub, txt, pdf.

Podobni autorzy