Byłam służącą w arabskich pałacachTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Byłam służącą w arabskich pałacach
Byłam służącą w arabskich pałacach
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 62,90  50,32 
Byłam służącą w arabskich pałacach
Audio
Byłam służącą w arabskich pałacach
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu. Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa, że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, prawie do życia. Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje. To wszystko szokuje Europejczyków.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Laila Shukri "Byłam służącą w arabskich pałacach" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Byłam służącą w arabskich pałacach
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,48 
Adelajda Lagow
30 maja 2020

Od razu napiszę,że nie jest książka dla osób o słabych nerwach. To opowieść o okrutnym świecie, o którym większość europejczyków nawet nie ma zielonego pojęcia! Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z twórczością tej autorki – Laila Shukri to pisarka ukrywająca się pod pseudonimem. Znawczyni Wschodu, Polka podróżująca i mieszkająca na stałe w krajach arabskich. Książka «Byłam służącą w arabskich pałacach» opowiada historię Bibi Shaik, Hinduski, która jako dziesięciolatka została wysłana do Kuwejtu na służbę. To, co działo się z nią potem jest straszne… Książka jest niezmiernie wzruszająca i wciągająca. Od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Opowiada o kulturze, która jest arcyciekawa, ale jednocześnie bardzo okrutna…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę