Nad Śnieżnymi KotłamiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Sierpień 1939 roku. Asystent kryminalny Anton Habicht od kilku miesięcy przebywa w Schreiberhau (Szklarskiej Porębie), dokąd trafił, popadłszy w niełaskę przełożonych po poprzednim śledztwie. Polecenie rozwiązania zagadki kradzieży biżuterii w hotelu górskim „Nad Śnieżnymi Kotłami” odbiera jako kolejną szpilę wbitą przez szefa miejscowej żandarmerii.

Rutynową wizytę przerywa wypadnięcie z okna żony urzędnika ze Schreiberhau. Habicht nie wierzy, że to wypadek, i rozpoczyna śledztwo wśród miejscowej śmietanki towarzyskiej.

Kiedy pojawia się kolejny trup – tym razem śmierć dosięga poszukiwacza cennych minerałów – asystent kryminalny intensyfikuje działania. Z każdym dniem odkrywa kolejne, skrzętnie skrywane tajemnice establishmentu.

Wkrótce w mieście pojawiają się zagadkowi ludzie, sytuacja się komplikuje, a Habicht nabiera przekonania, że to, co do tej pory udało mu się odkryć, jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 marca 2019
Krzysztof Koziołek "Nad Śnieżnymi Kotłami" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Melania Rusak
14 lipca 2020

Książka «Nad Śnieżnymi Kotłami» autorstwa Krzysztof Koziołka była dla mnie niemałym zaskoczeniem. Bardzo mnie zaangażowała, nie spodziewałam się ,że tak mnie porwie. Śledztwo kryminalne na ziemiach Szklarskiej Poręby i w Karkonoszach, seria nieszczęśliwych wypadków i zbiegów okoliczności. Kryminał w stylu retro to moja nowa miłość, a główny bohater – śledczy Anton Habicht, bardzo wpasował się w moje gusta. Niepokorny, opryskliwy fachowiec, którego intuicja i intelekt ukształtowały się na przestrzeni lat i wielu spraw kryminalnych. Bohater bardzo złożony, nieoczywisty, ma swoje «demony» z przeszłości. Dobrze dopasowane tempo akcji do wydarzeń, wygodna narracja i świetna intryga. Ja bawiłam się doskonale, sięgnę po kolejne książki autora, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę