Krzysztof Kochański

Krzysztof Kochański

Krzysztof Kochański – polski pisarz, autor utworów fantasy i science fiction. O autorze Krzysztof Kochański przyszedł na świat 18 październ... Szczegóły

O autorze

Krzysztof Kochański – polski pisarz, autor utworów fantasy i science fiction.

O autorze

Krzysztof Kochański przyszedł na świat 18 października 1958 roku w Szubinie. W 1982 roku ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie. Od 1985 roku zajmuje się zawodowo komputerami i informatyką. Mieszka w Słupsku.

Debiutował w 1979 roku opowiadaniem “Nie oszukasz czasu” w czasopiśmie Na przełaj. Nieco później zamieszczone w czasopiśmie Fantastyka opowiadanie “Zabójca czarownic” uzyskało wyróżnienie redakcji. W 1984 roku pisarz otrzymał również nagrodę «„Młodego Technika“» za najlepsze opowiadanie SF publikowane w prasie ogólnopolskiej. Zdobył również 2 miejsce w II ogólnopolskim konkursie literackim na opowiadanie o tematyce współczesnej 2003. Opowiadanie «„Interesy nie idą dobrze“» uzyskało nagrodę czytelników Nowej Fantastyki za najlepsze polskie opowiadanie opublikowane w tym piśmie w roku 2005 oraz nagrodę SFINKS 2006. Opowiadanie «„Z popiołów“» również uzyskało nagrodę czytelników. Pisarz ma na swoim koncie wiele innych nagród oraz wyróżnień.

Jest również autorem sztuki teatralnej «„Kasa pancerna“», która uzyskała rekomendację w konkursie dramatycznym dla Teatroteki, rozpisanym przez ZAiKS i Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Opowiadania Kochańskiego są tłumaczone na węgierski, rosyjski, litewski i niemiecki. W Czechach w 1997 roku ukazało się poszerzone wydanie jego autorskiego zbioru „Zabójca czarownic” (Lovec čarodĕjnic).

Na dany moment autor ma na swoim koncie ponad sześćdziesiąt opowiadań, w większości utrzymanych w konwencji SF, fantasy i horroru. Na podstawie dwóch z nich zrealizowano słuchowiska radiowe („Kabała”, „Wesołych Świąt”). Jego najnowsza książka “Selfie ze stolemem” otrzymała I nagrodę w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Książkę Krzysztofa Kochańskiego można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.