Łódzka Trylogia Kryminalna

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Łódzka Trylogia Kryminalna
Łódzka Trylogia Kryminalna
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 139,98  111,98 
Łódzka Trylogia Kryminalna
Audio
Łódzka Trylogia Kryminalna
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
69,99 
Szczegóły
Opis książki

ŁÓDZKA TRYLOGIA KRYMINALNA:

DETOKS

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków.

Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym alkoholikiem. Ale tylko on daje nadzieję na rozwikłanie sprawy zabójstwa 24-letniej kobiety, pod warunkiem że zdoła wziąć się w garść i zechce współpracować z kolegami. Tymczasem szczególnie młoda sierżant Magda Giętka budzi w nim nieuzasadnioną niechęć.

Szukając zabójcy Martyny Bułeckiej, policjanci zapuszczają się w najbardziej zdegenerowane rejony Łodzi. Poznają świat dewiantów, prostytutek i narkomanów, zblazowanych studentów i wykładowców, wykolejeńców balansujących na granicy prawa, skorumpowanych prawników i zdeprawowanych dziennikarzy. Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.

Wśród sfrustrowanych członków zespołu śledczego coraz częściej dochodzi do tarć. Sytuację dodatkowo komplikuje odkrycie związku pomiędzy zabójstwem Martyny Bułeckiej a sprawą sprzed czterech lat. Wówczas w małej wsi nieopodal Łodzi w podobny sposób została zamordowana nastoletnia dziewczyna. Tyle że sprawca tamtego zabójstwa został schwytany i osądzony. Tragiczna pomyłka? A może celowe działanie…

TRANS

W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim. Czy uda mu się zwyciężyć w walce z mordercą, tajemniczym prokuratorem i nałogiem, zanim popadnie w obłęd?

RESET

„Ponure miasto i gliniarz-degenerat na tropie wyjątkowo okrutnej zbrodni. Nie sposób nie polubić tej opowieści”

Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Seryjny morderca kobiet zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało – ani próbujący go wytropić policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ani Tomek Kawęcki. Pogrążony w problemach śledczy odszedł ze służby, ale nie porzucił poszukiwań sprawcy. Tymczasem zabójca, ukryty w bezpiecznym miejscu, planuje kolejną zbrodnię. Ostatnią. Najbardziej spektakularną ze wszystkich.

Krzysztof Domaradzki (ur. 1989) to łodzianin mieszkający w Warszawie. Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2013 roku pracuje w magazynie „Forbes”, w którym opowiada historie czołowych polskich przedsiębiorców, śledzi losy polskich firm technologicznych, tworzy rankingi oraz opisuje trudne związki sportu i biznesu. Jego teksty ukazywały się także m.in. w Onecie czy „Newsweeku”. Jest uzależniony od sportu, literatury i analizowania najbardziej pokręconych umysłów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 19 grudnia 2019
Krzysztof Domaradzki "Łódzka Trylogia Kryminalna" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Łódzka Trylogia Kryminalna
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
69,99 
Krystyna Golonka
15 czerwca 2020

Łódzka trylogia kryminalna, czyli książki „Detoks”, „Trans”, „Reset” Krzysztofa Domaradzkiego to znakomita seria, którą warto mieć na swoim regale. Komisarz Tomek Kawęcki to niezwykle ekscentryczny i interesujący bohater, który w każdej z powieści będzie musiał stawić czoło nieuchwytnym zwyrodnialcom. Postać ta jest o tyle ciekawa, że poza swoim niewątpliwym talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych ma on także osobiste problemy, które nie ułatwiają mu tropienia przestępców. Poćwiartowane ciało nastolatki, zmasakrowane zwłoki, mylące poszlaki i inteligentni, przerażający mordercy, jeśli szukasz serii kryminalnej, która nie da ci się oderwać to dobrze trafiłeś. Książki Pana Domaradzkiego są porywające, z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnej części, bo wiedziałam, że następnym tom znów wciągnie mnie bez reszty. Zdecydowanie polecam, a wręcz namawiam do lektury Łódzkiej trylogii kryminalnej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę