3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Trzeci brzeg Styksu

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Trzeci brzeg Styksu
Tekst
Trzeci brzeg Styksu
E-book
24,99 
Szczegóły
Opis książki

Koniec XIX-wieku. Łódź spowija dym wielkich kominów rozkwitających fabryk włókienniczych. Obok nieciekawych spelunek i ciemnych zaułków wyłaniają się reprezentatywne pałace bogaczy. Niespodziewana tragedia spotyka fabrykanta Friedricha Neumanna. Pod osłoną nocy porywacz atakuje jego sześcioletniego syna. Wkrótce okazuje się, że porwanie chłopca rozpoczyna serię tajemniczych zniknięć. Bez wieści przepada dziecko innego fabrykanta, a także zlicytowany szlachcic odwiedzający miasto. Śledztwo przejmuje prywatny detektyw Stanisław Berg. Czas nagli, a okoliczności stają się coraz bardziej problematyczne.

„Trzeci bieg Styksu" to pierwszy tom cyklu o Stanisławie Bergu, utrzymanym w klimacie retro. Kontynuację historii poznasz w kolejnych powieściach z serii: „Pozdrowienia z Londynu" oraz „Dolina popiołów".

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 grudnia 2020
  • ISBN: 9788726628647
  • Lektor: Artur Ziajkiewicz
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Krzysztof Beśka "Trzeci brzeg Styksu" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Trzeci brzeg Styksu
E-book
24,99 
Książka należy do serii
«Detektyw Stanisław Berg»
Trzeci brzeg Styksu
Amber Gold
Duchy rzeki Pregel
-5%
Gustaw Pienkowski
07 lutego 2021

Dobry, bardzo klimatyczny kryminał. Krzysztof Beśka zabiera nas do XIX wiecznej Łodzi. Rok 1892, miastem wstrząsa wiadomość o porwaniu 6-letniego syna fabrykanta Friedricha Neumanna. Rodzice robią wszystko, aby w jak najszybszym czasie odnaleźć dziecko i wynajmują detektywa Riepina, któremu pomaga Stanisław Raczyński. Niestety nie wszystko idzie tak jak powinno, i w niedługim czasie znika również dziecko inżyniera Szałkowskiego z fabryki Scheiblera. Sam nigdy nie miałem okazji nigdy być w Łodzi. Jednak podróż, jaką zafundował mi autor była niezapomniana. Polecam i Wam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę