Rikszą do nieba

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak wykorzystać drugą szansę od losu?

Antek, absolwent liceum Batorego, lekkoduch i przyjaciel słynnego przedwojennego malarza ekscentryka, wraca do okupowanej Warszawy. Stawia sobie jeden cel – przeżyć za wszelką cenę! Dlatego gra w legalnym teatrze o kiepskiej renomie, pomaga ojcu w szmuglu, a do podziemnej organizacji wstępuje tylko dlatego, że… podoba mu się dziewczyna, poznana na tajnych kompletach. Nie, to z pewnością nie jest życiorys, jaki można by było postawić dziś za wzór młodym Polakom, którzy w tamtych chłopcach chcą widzieć rycerzy bez skazy! Gdy wczesną wiosną 1941 roku, z wyroku sądu podziemnego, ginie znany filmowy amant i współpracujący z Niemcami dyrektor Theater der Stadt Warschau, nad głową Antka zaczynają się zbierać czarne chmury. Wkrótce ma przeciw sobie wszystkich… Czy uda mu się wyjść cało z kłopotów, pozbyć się łatki asekuranta i cynika, a jednocześnie znaleźć upragnioną miłość?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Krzysztof Beśka "Rikszą do nieba" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Autoportret z samowarem»
Rikszą do nieba
Spowiedź w fotoplastikonie
Przepustka do piekła
-5%
Ruta Krolczyk
29 stycznia

Wspaniała lektura, która zapada w pamięć, nie wykluczam, że jeszcze do niej wrócę. Jak dla mnie rewelacja. Nie znam innych części, ale już wiem, że na pewno po nie sięgnę. Polecam i zachęcam Was serdecznie do lektury tej wojennej opowieści, pełnej zwrotów akcji, opisanej w sposób barwny, frapujący i bardzo obrazowy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę