Fabryka frajerów

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Fabryka frajerów
Fabryka frajerów
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,98  43,98 
Fabryka frajerów
Audio
Fabryka frajerów
Audiobook
Czyta Artur Ziajkiewicz
34,99 
Szczegóły
Opis książki

Przypadkowe spotkanie po latach rozpoczyna powrót do wspomnień i rozliczeń z przeszłością. Cofamy się do końca lat 80. Mury Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego na północy kraju przyciągają chłopaków żądnych przygód. Celem nowopowstałej placówki jest przygotowanie młodego pokolenia do służby w polskiej armii. Uczniowie z własnej woli wybierają młodość w koszarach i dyscyplinę. Nie wiedzą, jak bardzo zmieni się świat, w którym wejdą w dorosłość. To opowieść o dojrzewaniu w czasach transformacji oraz rewizja marzeń z młodości. Nie wszystkim bohaterom życie ułoży się tak, jak to sobie wyobrażali.

„Fabryka frajerów" jest fabularyzowanym zapisem wspomnień autora. Krzysztof Beśka wraca do nastoletnich lat, by z perspektywy czasu przyjrzeć się ówczesnej rzeczywistości, którą poznawał za murem koszar.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 grudnia 2020
Krzysztof Beśka "Fabryka frajerów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Fabryka frajerów
Audiobook
Czyta Artur Ziajkiewicz
34,99 
Urszula Fabin
05 lutego

Pierwsza moja książka Beśki, ale na pewno nie ostatnia. W wielki skrócie: jest to słodko-gorzka opowieść o życiu za perspektywy człowieka dorosłego, który miał okazję przebywać i uczyć się w liceum wojskowym w czasie zmian jakie miały miejsce w Polsce w latach 90. Szkoła mająca wychowywać przyszłe kadry żołnierzy działająca jako wytwór czasów PRL, która wspólnie z uczniami (choć jako instytucja znacznie powolniej) przechodzi transformację w rodzącej się wolnej Polsce. Dość refleksyjna, wartościowa książka z kawałkiem naszej historii. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę