Ostatni PokójTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest rok 1990. Ewa Wojciechowska, 45-letnia wdowa i dyrektorka miejscowego domu kultury, wiedzie spokojne życie w małym miasteczku nad Wisłą. Mieszka z sędziwymi rodzicami i nastoletnią córką Kamą. Niespodziewane pasmo wydarzeń całkiem zmienia świat głównej bohaterki: najpierw dostaje „paczkę z zaświatów”, która okazuje się cenną pamiątką po prababci Florentynie (przedwojennej warszawiance), wkrótce potem w jej życiu pojawia się Rafał – miłość sprzed lat. Niestety radość z odzyskania kosztowności i budzącego się na nowo uczucia do Rafała zostają zmącone widmem bezrobocia. Ewa traci ukochaną pracę, nie może pogodzić się z nową rzeczywistością i niesprawiedliwością. Coraz częściej ucieka do „ostatniego pokoju”– domowej graciarni, w której z umiłowaniem myszkuje i natrafia nie tylko na rodzinne pamiątki, ale także na kosztowności po żydowskim jubilerze Jagodzie. Praca domorosłego archiwisty coraz bardziej ją pochłania. Wreszcie trafia na trop wielkiej rodzinnej tajemnicy przez lata skrzętnie zamiatanej pod dywan.

„Ostatni pokój” to rodzinna saga z gatunku powieści szkatułkowych, która na każdym kroku zaskakuje czytelnika nowym sekretem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 270 str. 20 ilustracji
Krystyna Wasilkowska – Frelichowska "Ostatni Pokój" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Malina Obara
29 stycznia

Akcja rozgrywa się w 1990 roku i autorka świetnie oddała klimat tamtych czasów. Główną bohaterką jest Ewa Wojciechowska, wdowa, która mieszka z rodzicami i córką. Będąc dyrektorką miejscowego domu kultury ma ciekawe pomysły na zajęcia. Pewnego dnia spotyka Rafała, swoją dawną miłość sprzed lat. Czy to skomplikuje jej życie? Gorąco polecam opowieść pełną tajemnic i skrywanych emocji..

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę