Wojska specjalne w zwalczaniu terroryzmuTekst

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Współcześnie terroryzm stał się problemem międzynarodowym i z dnia na dzień stanowi coraz większe zagrożenie. Zjawisko to ze względu na swoją skalę, brutalność, a przede wszystkim wysoką medialność sprowokowało międzynarodową dyskusję na temat skutecznych metod zapobiegania.

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi organów państwa wykorzystywanych do zwalczania zagrożeń terrorystycznych są niewątpliwie siły zbrojne, które w swym składzie posiadają dedykowaną do tego rodzaju zadań formację jaką są wojska specjalne.

Dokonując analizy dostępnej literatury nasuwa się spostrzeżenie, że aktualnie, oprócz dokumentów normatywnych w postaci doktryn i regulaminów, brak jest zwartej publikacji, która w sposób jednoznaczny określałyby rolę i zadania tego specyficznego rodzaju sił zbrojnych w walce z zagrożeniami terrorystycznymi.

Autorzy pokusili się o wypełnienie tej luki oddając w ręce Czytelnika publikację, w której podjęto próbę usystematyzowania teorii związanej z działaniem wojsk specjalnych w tym obszarze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 kwietnia 2021
  • ISBN: 978-83-7523-848-8
  • Wydawca: Akademia Sztuki Wojennej
  • Spis treści
Krystian Frącik "Wojska specjalne w zwalczaniu terroryzmu" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę