Firefly LaneTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Firefly Lane
Firefly Lane
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 117,90  94,32 
Firefly Lane
Audio
Firefly Lane
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
49,90  39,42 
Szczegóły
Firefly Lane
Audiobook
49,90  39,42 
Szczegóły
Firefly Lane
Audiobook
Czyta Susan Ericksen
79 
Szczegóły
Opis książki

Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los.

Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada?

Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial.

Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik oraz Zimowy ogród.

Zekranizowana i dostępna na platformie Netflix.

Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, mózg, ambicje.

Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate; jednym, nierozłącznym bytem.

Tak rozpoczyna się spektakularna powieść Kristin Hannah, zekranizowana w formie serialu dostępnego na platformie Netflix. Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Dziewczęta z Firefly Lane to przejmująca, cierpka opowieść o dwóch kobietach i przyjaźni, która stanowiła oś ich życia. Przez trzydzieści lat Tully i Kate podnoszą się na duchu, ratując przyjaźń przed sztormami – zazdrością, wściekłością, zranieniem, żalem. I gdy już myślą, że nic im nie jest straszne, jeden akt zdrady rujnuje ich relacje, wystawiając odwagę i przyjaźń kobiet na ostateczną próbę.

„Poruszający i realistyczny obraz skomplikowanej, nieprzemijającej przyjaźni". – «Booklist»

"Barwna, intrygująca książka o wszystkim, co składa się na kobiece życie: o matkach i córkach, triumfach i rozczarowaniach, o ukradkowym popalaniu papierosów i tańcach przy dźwiękach ulubionych melodii". – «The Sunday Oregonian»

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 13 stycznia 2021
  • ISBN: 9788381398312
  • Tłumacz: Daria Kuczyńska-Szymala
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Kristin Hannah "Firefly Lane" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Firefly Lane
Audiobook
Czyta Susan Ericksen
79 
Firefly Lane
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
от 39,42 
Karina Lorenc
22 marca

Za mną kolejna książka Kristin Hannah i znowu taka, którą trudno wypuścić z rąk, zanim wybrzmią ostatnie słowa. Jeśli jest jeszcze ktokolwiek, kto nie zasmakował prozy tej wybitnej autorki to jego strata. Strata, którą należy jak najszybciej wyeliminować, sięgając zarówno po tę, jak i każda inną powieść tej wciąż obsypywanej nagrodami pisarki. Jej książki trafiają prosto w serce. Są przyjazne stylem i formą. Bawią, wzruszają i zostają w pamięci na długo. Zapewniają nie tylko dobrą rozrywkę, ale niczym bajka z morałem uczą i pobudzają do refleksji. Ta książka opisuje to co w nas kobietach jest najpiękniejsze, głębie naszych relacji z innymi bliskimi nam ludźmi. Od pierwszej strony historia ta porywa i porusza czasami wzrusza do łez…

Kazimiera Czechowicz
23 lutego

Z pewnością nie jest to historia, którą zapomina się zaraz po przeczytaniu. Mimo tego, że przeczytałam ją bardzo szybko, na pewno zostanie w mej pamięci na dłużej. Przepiękna i wzruszająca, zaskakująca i zabawna. Wciągająca i niedająca się odłożyć… «Firefly lane» opowiada o przyjaźni, przyjaźni prawdziwej i głębokiej. Takiej, która aż boli. Piękna i wartościowa powieść…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę