Styl wyjaśniania zdarzeń a płeć biologiczna i płeć psychologiczna.

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Publikacja stanowi interesujący wkład w rozwój nauk społecznych, dostarcza nowych informacji w zakresie psychologii, zwłaszcza w psychologii płci. Książka może być także wykorzystywana przez badaczy innych dziedzin – socjologii, pedagogiki, gender studies, może też kognitywistyki. Wyniki badań mogą być także przydatne w pracach badawczych oraz w terapii. Mogą pomóc zrozumieć określone zachowania i wypracować nowe style działania.

Książka jest nowatorska, gdyż opisuje fragment rzeczywistości do tej pory w Polsce nie badanej tak intensywnie.

Szeroko zakrojone badania dotyczą trudnej tematyki. Szczęście, humor, optymizm,  to tematy, które bardzo łatwo zbanalizować i trudno sensownie badać. Praca pokazuje, iż można podjąć taki ryzykowny temat jak optymizm, korzystając ze sprawdzonych technik badawczych i napisać w sposób konkretny, a jednocześnie zajmujący.

Autor bardzo kompetentnie przedstawia tematykę optymizmu/pesymizmu; omawia koncepcje stylu wyjaśniania zdarzeń i ich znaczenie dla człowieka, z uwzględnieniem różnic między płciami. Przedstawia w skrócie aktualne wyniki dotychczasowych badań w tych zakresach. Nie koncentruje się jedynie na polskiej rzeczywistości społecznej. Korzysta z wielu opracowań, co stanowi dobry punkt wyjścia do interpretacji i badań porównawczych  oraz świadczy o dogłębnym zbadaniu tematu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 01 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-7133-812-0
  • Całkowity rozmiar: 1 MB
  • Całkowity liczba stron: 156
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Konstantinos Tsirigotis "Styl wyjaśniania zdarzeń a płeć biologiczna i płeć psychologiczna." – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę