3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Klaudiusz Szymańczak

Klaudiusz Szymańczak

Klaudiusz Szymańczak przyszedł na świat w 1978 roku. Dawniej pracował jako policjant w Pruszkowie. Służbę przerwał, kiedy podjął studia poli... Szczegóły

O autorze

Klaudiusz Szymańczak przyszedł na świat w 1978 roku. Dawniej pracował jako policjant w Pruszkowie. Służbę przerwał, kiedy podjął studia politologiczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Później studiował jeszcze amerykanistykę. Od 2008 roku jest właścicielem szkoły językowej Speak&Spell i nauczycielem języka angielskiego. Pracował w branży IT, pisał felietony między innymi dla Wirtualnej Polski. Nieustannie się dokształca. Podjął również studia filozoficzne na University of London.

Jest miłośnikiem historii i kultury USA, co zaowocowało kilkoma podróżami, m.in. do Teksasu, Illinois, Wisconsin czy Nowego Jorku. Część miejsc, które odwiedził, stało się tłem wydarzeń w jego debiutanckiej powieści zatytułowanej „Negatyw”. Najnowsza książka Klaudiusza Szymańczaka została wydana w 2020 roku, nosi tytuł “Mroczny świt”.

Jest wielbicielem muzyki Depeche Mode oraz Johnny’ego Casha. Od zawsze miłośnik sztuki nowoczesnej i rysunków z „New Yorkera”, jak również ciemnego piwa, espresso, sportów siłowych, bulterierów oraz starych amerykańskich filmów.

Książki Klaudiusza Szymańczaka można czytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.