Mściciel. Ostatni snajperAudio

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Mściciel. Ostatni snajper
Tekst
Mściciel. Ostatni snajper
E-book
40  29,60 
Szczegóły
Opis książki

Kevin Lacz, snajper SEAL Team Three, najgroźniejszego oddziału SEALsów, pokazuje codzienność walki i służby tej elity elit sił specjalnych: ekstremalne warunki, bezpardonowa walka i wyczerpujący wysiłek fizyczny to rzeczywistość trudna, wymagająca, ale też sprzyjająca budowaniu najsilniejszych więzi.

W 2006 roku zachodni Irak był pogrążony w przemocy na tle religijnym, morale było niskie, a śmiertelnie niebezpieczna rebelia mogła zniweczyć skutki obalenia Saddama Husajna. W efekcie, w celu wsparcia wysiłków zmierzających do opanowania stolicy prowincji Anbar, do walki w kluczowej batalii o Ramadi skierowano 3 Zespół SEAL.

Bitwa o Ramadi nie została wygrana wyłącznie przez SEALsów i jednostki specjalne. Nie było jednego wodza, który powaliłby wroga na kolana. Szalę zwycięstwa w walce z rebelią przechylił wspólny wysiłek wojsk lądowych, piechoty morskiej, marynarki i lotnictwa. Niniejsza historia jest odzwierciedleniem tej współpracy.

„Pokój, który wywalczyliśmy dom po domu, ulica po ulicy i pomieszczenie po pomieszczeniu, zawalił się w gruzy. Ci z nas, którzy tam walczyli, którzy tam krwawili i którzy stracili tam braci, mogą tylko mieć nadzieję, iż liczne lekcje wyniesione z Ramadi pewnego dnia posłużą za wskazówki, jak siły konwencjonalne i jednostki specjalne mogą pracować razem w celu odnoszenia zwycięstw na przyszłych polach walk”. Kevin Lacz

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 09 czerwca 2021
  • ISBN: 9788311163508
  • Tłumacz: Piotr Tymiński
  • Lektor: Dariusz Odija
  • Wydawca: Bellona
  • Spis treści
Kevin Lacz "Mściciel. Ostatni snajper" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Mściciel. Ostatni snajper
E-book
40  29,60 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę